- تبلیغات -

امروزه و با پیشرفت گوشی های هوشمند، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند در تبلت یا تلفن همراه اندرویدی خود به تماشای فیلم بپردازند.

اگر شما هم طرفدار تماشای ویدئوهای خارجی هستید اما به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید، حتما در کنار فیلم از زیرنویس یا دوبله فارسی آن نیز استفاده می کنید.

برخی از فیلم ها به صورت دو یا چند زبانه منتشر می شوند و برای تماشای آن ها، فقط کافیست زبان مورد نظر را انتخاب نمایید.

اما برای برخی دیگر از فیلم ها، صوت دوبله به صورت یک فایل جداگانه از اینترنت قابل دانلود می باشد. اما سوال پیش می آید پس از دانلود این فایل دوبله، چگونه باید آن را به فیلم بچسبانیم تا به همراه آن پخش شود؟

اگر از اپلیکیشن محبوب MX Player در گوشی اندرویدی خود استفاده می کنید، باید بگوییم روش اضافه کردن فایل صوتی دوبله به فیلم در این اپلیکیشن بسیار آسان است. در ادامه با یادیت همراه باشید تا روند این کار را در چند دقیقه بیاموزید.

آموزش روش اضافه کردن فایل صوتی دوبله به فیلم در اپلیکیشن MX Player اندروید:

برای این منظور، ابتدا فایل صوت دوبله را از اینترنت دانلود کنید. توجه داشته باشید که فرمت این فایل، از فرمت های صوتی رایجی مانند mp3 باشد و آن را به گوشی خود منتقل نمایید.

حالا فیلم زبان اصلی خود را در MX Player پخش نمایید.

- تبلیغات - آموزش تایپ سریع فارسی و انگلیسی

سپس روی صفحه نمایش یک ضربه بزنید تا گزینه های برنامه نمایش داده شوند. گزینه ی سه نقطه در سمت راست نوار بالا را لمس نمایید.

ورود به منو برای اضافه کردن فایل صوتی دوبله به فیلم در اپلیکیشن MX Player

از منوی باز شده، Audio را انتخاب نمایید.

نحوه اضافه کردن فایل صوتی دوبله به فیلم در MX Player

و سپس Open را بزنید.

اضافه کردن فایل صوتی دوبله به فیلم در اپلیکیشن MX Player اندروید

حالا یک پنجره ی محاوره ای نمایش داده می شود که با استفاده از آن باید فایل دوبله را انتخاب نمایید. این پنجره در پوشه ای که ویدئو در آن موجود باز می شود ولی اگر فایل صوتی در پوشه ی دیگری از گوشی شما می باشد با استفاده از گزینه (Folder up) می توانید به پوشه های قبلی باز گردید و به مسیر فایل دوبله بروید.

سپس برای قرار دادن صدای دوبله روی فیلم کافیست فایل مربوط به آن را لمس کنید.

انتخاب فایل صوتی دوبله مورد نظر در MX Player

خواهید دید که بلافصله فیلم با صدای دوبله ی انتخابی شما پخش می شود.

البته ممکن است پس از اضافه کردن فایل صوتی دوبله متوجه شوید که صدا با تصویر هماهنگ نیست. در این صورت برای یادگیری روش ۲هماهنگ کردن صدای دوبله با فیلم در MX Player این مطلب را از دست ندهید.

روش بازگشت به پخش صوت اصلی فیلم به جای فایل صوتی دوبله:

همچنین اگر پس از پخش صدای دوبله به دلایلی خواستید دوباره صوت اصلی فیلم نمایش داده شود، کافیست پس از لمس صفحه، از نوار بالا روی آیکون موزیک ضربه بزنید و سپس از پنجره ی محاوره ای نمایش داده شده، صوت اصلی فیلم را انتخاب کنید تا بلافاصله، پخش صوت فیلم روی آن تنظیم شود.

بازگشت به پخش صوت اصلی فیلم به جای فایل صوتی دوبله در MX Player

چقدر این مطلب برای شما سودمند بود؟

<< یک ستاره | پنج ستاره >>

رای میانگین: / 5. تعداد رای دهندگان:

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید