خانه بلاگ

آموزش ۲ روش تغییر Unicode زیرنویس به UTF-8 در اندروید و ویندوز

اگر به تماشای فیلم های خارجی علاقه دارید و آن ها را با زیرنویس فارسی مشاهده می کنید حتما تا به حال برای شما نیز پیش آمده است که به هنگام نمایش زیرنویس به جای حروف زیبای فارسی با کاراکترهای ناخوانایی مواجه شوید.

مشکل نمایش زیرنویس فارسی فیلم به صورت ناخوانا در پلیر

دلیل این امر عدم تنظیم Unicode مناسب برای فایل زیرنویس یا نرم افزار پخش کننده ویدئو می باشد و شما می توانید با تغییر یونیکد زیرنویس به UTF-8 یا تغییر تنظیمات پلیر برای خواندن فایل زیرنویس با کدگذاری UTF-8 این مشکل را به راحتی حل کنید.

Unicode چیست و تغییر Encoding زیرنویس به UTF-8 به چه معناست؟!

همان طور که می دانید کامپیوترها چیزی جز اعداد آن هم از نوع ۰ و ۱ بیشتر نمی دانند!! بنابراین شما اگر به جز اعداد، در صفحه نمایش رایانه یا موبایل خود حروف انگلیسی و فارسی و کاراکترهای متفرقه را مشاهده می کنید به این معناست که کامپیوتر پس از پردازش کاراکتر مربوطه به صورت ۰ و ۱ تنها برای مشاهده شما، آن کاراکتر را روی صفحه نمایش به آن شکل نمایش می دهد.

اما یونیکد چیست؟ تمامی کارکترهایی که شما در کامپیوتر خود مشاهده می کنید از جمله حروف زبان های مختلف، علامت های نگارشی و … به صورت مجموعه ای از اعداد، کدگذاری می شوند که به اصطلاح به آن یونیکد (UNICODE) گفته می شود. زمانی که کامپیوتر پس از پردازش، می خواهد کاراکتر را به شما نمایش دهد، این اعداد رمزگشایی شده و روی نمایشگر رایانه یا گوشی نشان داده می شوند.

سوال دیگری که پیش می آید این است که UTF-8 چیست؟! جالب است بدانید که تاکنون روش های بسیاری برای رمزگذاری کارکترها ابداع و معرفی شده است که از آن جمله می توان به UTF-8، UTF-16 و UTF-32 اشاره کرد.

UTF مخفف عبارت Unicode Transfer Format می باشد که به معنای فرمت انتقال یونیکد است و UTF-8 متداول ترین روش رمزگذاری کاراکترهای متنی می باشد که امکان کدگذاری تمامی کاراکترهای موجود در Unicode و زبان های مختلف از جمله زبان فارسی را فراهم می کند. جالب است بدانید که روز به روز استفاده از این نوع کدگذاری افزایش می یابد به طوری که در سال ۲۰۱۵ به ۸۴ درصد نسبت به دیگر روش ها رسیده است.

با توجه به موارد توضیح داده شده، می توان گفت در اکثر نرم افزارها که نیاز به خواندن فایل متنی فارسی دارند، با ذخیره فایل یا تنظیم نرم افزار روی روش کدگذاری UTF-8 می توان از شناسایی و به درستی نمایش داده شدن کاراکترهای موجود در فایل مطمئن بود.

آموزش کامل ۲ روش تغییر Unicode زیرنویس به UTF-8 در اندروید و ویندوز

در این مقاله قصد داریم به آموزش ۲ روش تبدیل Unicode زیرنویس بپردازیم که روش اول با استفاده از نرم افزار Notepad موجود در ویندوز است و روش دوم با استفاده از سایت subtitletools.com انجام پذیر است که هم قابل استفاده در کامپیوترهای ویندوزی و هم قابل استفاده در گوشی های اندرویدی می باشد.

آموزش روش تبدیل یونیکد زیرنویس به UTF-8 با استفاده از Notepad ویندوز

نرم افزار Notepad به صورت پیش فرض در سیستم عامل ویندوز موجود می باشد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا این روش را که نیاز به نصب هیچ نرم افزار جداگانه ای در ویندوز ندارد، آموزش دهیم.

برای این منظور ابتدا روی فایل زیرنویس خود کلیک راست کنید و از منوی نمایش داده شد روی Open with کلیک کرده و سپس از لیست نمایش داده شده Notepad را انتخاب کنید.

اگر Notepad در این لیست موجود نبود، می توانید از طریق گزینه ی آخر یعنی Choose another app این برنامه را یافته و انتخاب نمایید.

روش تغییر Unicode زیرنویس به UTF-8 با استفاده از Notepad

همان طور که مشاهده می کنید، زیرنویس به صورت یک فایل متنی در نوت پد برای شما باز می شود. البته ممکن است شکل زیرنویس شما با تصویر زیر متفاوت باشد که این بستگی به فرمت زیرنویس دارد و تفاوت چندانی در روند کار ما برای تغییر Encoding ندارد.

اما برای تغییر انکدینگ زیرنویس به UTF-8 از نوار بالای Notepad روی File کلیک کرده و سپس گزینه Save As را انتخاب نمایید.

تبدیل فرمت زیرنویس به UTF-8 در ویندوز

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در پایین پنجره جدید، لیست کشویی با عنوان Encoding وجود دارد که به احتمال زیاد برای شما نیز مانند ما گزینه ای به جز UTF-8 انتخاب شده است.

برای تغییر یونیکد زیرنویس، از این لیست گزینه UTF-8 را انتخاب کنید.

تغییر یونیکد زیرنویس در Notepad ویندوز

سپس در صورت نیاز نام فایل جدید انکدینگ شده و محل ذخیره سازی آن را انتخاب کنید و سپس روی Save کلیک نمایید.

در صورتی که بدون تغییر نام و محل ذخیره سازی، فایل جدید را ذخیره می کنید، پیامی مشابه تصویر زیر نمایش داده می شود که از شما بابت جایگزین شدن فایل جدید با قبلی سوال می پرسد. برای تایید Yes را بزنید.

تغییر انکدینگ زیرنویس به UTF-8 در Notepad

به همین راحتی توانستید یونیکد زیرنویس را به UTF-8 تغییر دهید. حالا می توانید زیرنویس را در پلیر اجرا کنید تا نمایش صحیح تمامی کاراکترهای زیرنویس را در آن مشاهده بفرمایید.

آموزش روش تبدیل Encoding زیرنویس به UTF-8 به صورت آنلاین

اما روش دومی که در اینجا برای تبدیل فرمت زیرنویس به UTF-8 قصد آموزش آن را داریم، استفاده از روش آنلاین و با استفاده از وب سایت subtitletools.com می باشد.

این وب سایت، در حقیقت یک نرم افزار تغییر انکدینگ زیرنویس به صورت آنلاین می باشد. البته علاوه بر زیرنویس، امکان تبدیل کدگذاری هر فایل متنی متفرقه ای به UTF-8 نیز توسط این ابزار وجود دارد. اگرچه ما آموزش استفاده از این سایت را در کامپیوتر ارائه کرده ایم اما شما می توانید از طریق گوشی هوشمند خود نیز به این سایت مراجعه کنید و به تغییر یونیکد زیرنویس در اندروید یا آیفون بپردازید.

برای شروع از طریق مرورگر، وارد وب سایت زیر شوید:

https://subtitletools.com/

اگر در ورود به این سایت مشکلی داشتید، بهتر است از ابزارهای تغییر آی پی استفاده کنید.

حالا از قسمت Fixing and cleaning گزینه Convert to UTF-8 را انتخاب نمایید.

تغییر یونیکد زیرنویس به صورت آنلاین

در مرحله بعدی صفحه ای مشابه تصویر زیر پیش روی شما باز می شود. در ابتدا باید فایل زیرنویس مورد نظر خود را از داخل کامپیوتر یا گوشی انتخاب کنید. برای این منظور روی Choose Files کلیک کنید.

تغییر یونیکد زیرنویس در اندروید

سپس از طریق پنجره نمایش داده شده، به محل ذخیره سازی فایل زیرنویس رفته و روی آن کلیک کنید و بعد از آن Open را بزنید.

انتخاب فایل زیرنویس موردنظر برای تغییر انکدینگ زیرنویس

همان طور که مشاهده می کنید، نام فایل مقابل دکمه Choose Files قرار می گیرد. حالا برای تبدیل زیرنویس به UTF-8 روی Convert to UTF-8 کلیک کنید.

تغییر Unicode زیرنویس به UTF-8 به صورت آنلاین

حالا لحظاتی صبر کنید تا فایل زیرنویس آپلود شود و تغییر Unicode زیرنویس انجام شود.

آپلود و تغییر یونیکد زیرنویس به UTF-8 توسط سایت subtitletools

سپس وارد صفحه زیر می شوید که فایل نهایی زیرنویس با انکدینگ UTF-8 برای دانلود در دسترس شما قرار می گیرد.

دانلود فایل زیرنویس با کدگذاری UTF-8

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ما پس از تبدیل زیرنویس به UTF-8 در اندروید، آن را به همراه فیلم پخش کرده ایم به طوری که کاراکترهای فارسی به درستی نمایش داده می شود.

رفع مشکل حروف ناخوانای زیرنویس فارسی در پلیر

البته روش دیگری نیز برای رفع مشکل نمایش زیرنویس ناخوانا به جز تغییر Unicode زیرنویس وجود دارد و آن تغییر تنظیمات پلیر می باشد. اگر در گوشی اندرویدی خود به تماشای فیلم می پردازید، مطالعه مقاله رفع مشکل نمایش زیرنویس فارسی در اپلیکیشن MX Player را نیز به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزش کامل تبدیل فرمت زیرنویس در اندروید به صورت آنلاین

اگر اهل تماشای فیلم های خارجی هستید، مطمئنا می دانید که زیرنویس های این فیلم ها در فرمت های متنوعی منتشر می شوند که srt، sub، idx، txt، smi، vtt، ass و ssa جز مهمترین این فرمت ها به شمار می آیند.

از طرفی تمامی پلیرها یا دستگاه های پخش فیلم مانند تلویزیون و … از همه این فرمت ها پشتیبانی نمی کنند و برخی از اوقات شما مجبور می شوید که یا زیرنویس مورد نظر را با فرمت های دیگر از اینترنت دانلود کنید و یا فرمت زیرنویسی که در اختیار دارید را به فرمت های متداول تر تبدیل کنید.

همچنین امروزه با گسترش گوشی های هوشمند، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند تا فیلم های خود را در موبایل تماشا کنند و حتما در این بین گاهی نیاز به تبدیل فرمت زیرنویس نیز احساس می شود و بعضی اوقات مراجعه به کامپیوتر برای تبدیل فرمت زیرنویس کاری مشکل به نظر خواهد آمد اما راه های ساده تری نیز وجود دارد!!

اگرچه شاید استفاده از یک اپلیکیشن برای تبدیل فرمت زیرنویس اندروید کاری ساده باشد اما متاسفانه تاکنون اپلیکیشن اندرویدی کاربردی برای تبدیل فرمت انواع زیرنویس ها منتشر نشده است.

با این حال راه دیگری برای تبدیل فرمت زیرنویس در گوشی های هوشمند اندروید و حتی آی او اسی (iOS) وجود دارد و آن استفاده از ابزارهای آنلاین برای این منظور می باشد.

در این مقاله ما می خواهیم روش تبدیل فرمت زیرنویس آنلاین توسط وب سایت subtitletools.com را آموزش دهیم.

اگرچه ما این کار را در گوشی اندرویدی انجام می دهیم، اما چون این سایت، یک ابزار آنلاین تبدیل فرمت زیرنویس به شمار می آید، شما می توانید از آن در کامپیوتر ویندوزی یا هر وسیله دیگری که امکان اتصال به اینترنت دارد، نیز استفاده نمایید.

در ادامه با یادیت همراه باشید…

آموزش تبدیل فرمت زیرنویس در اندروید به صورت آنلاین

برای شروع کار تغییر فرمت زیرنویس در اندروید، ابتدا وارد وب سایت زیر شوید:

https://subtitletools.com/

اگر برای باز شدن این سایت مشکلی دارید، می توانید از ابزارهای تغییر IP استفاده نمایید.

این وب سایت انواع فرمت زیرنویس ها را به فرمت SRT که یک فرمت متداول و قدیمی زیرنویس به شمار می آید و توسط تمامی پلیرها پشتیبانی می شود، تبدیل می کند.

ما این آموزش را در دو بخش ارائه می کنیم. اگر فرمت زیرنویس شما یکی از فرمت های متنی sub، smi، vtt، ass و ssa می باشد می توانید از آموزش بخش اول این مقاله استفاده کنید و اگر فرمت زیرنویس شما فرمت تصویری sub/idx است، پیشنهاد می کنیم به بخش دوم این مطلب مراجعه بفرمایید.

آموزش تبدیل فرمت زیرنویس های sub، smi، vtt، ass و ssa به srt در اندروید به صورت آنلاین

فرمت های sub، smi، vtt، ass و ssa فرمت هایی هستند که مانند فرمت srt به صورت متنی زیرنویس را در خود ذخیره می کنند و در نتیجه با کمک نرم افزارهای ویرایشگر متن مانند Notepad ویندوز قابل ویرایش می باشند اما ممکن است توسط برخی پلیرها قابل خواندن و اجرا نباشند.

برای تبدیل این فرمت ها به فرمت srt، در صفحه اول وب سایت subtitletools گزینه Convert to Srt را انتخاب کنید.

تبدیل فرمت زیرنویس به SRT در اندروید

در مرحله بعدی روی Choose Files کلیک کنید.

معرفی فایل زیرنویس موردنظر برای تبدیل فرمت

حالا باید فایل زیرنویس را از داخل گوشی خود انتخاب کنید. به محل ذخیره سازی فایل زیرنویس در گوشی رفته و آن را انتخاب نمایید.

انتخاب فایل زیرنویس موردنظر برای تبدیل فرمت آن

حالا گزینه Convert to Srt را لمس کنید.

تبدیل فرمت زیرنویس به صورت آنلاین در کامپیوتر

کمی منتظر بمانید تا فایل آپلود شده و فرمت آن به Srt تبدیل گردد.

آپلود فایل زیرنویس برای تغییر فرمت آن

پس از آن وارد صفحه جدیدی می شوید و می توانید با لمس گزینه Download فایل زیرنویس Srt نهایی را در گوشی خود دانلود و از آن استفاده نمایید.

دانلود زیرنویس با فرمت SRT پس از تبدیل فرمت

پیشنهاد می کنیم برای یادگیری روش نمایش زیرنویس فیلم در اپلیکیشن MX Player گوشی های اندروید اینجا کلیک کنید.

آموزش تبدیل فرمت زیرنویس sub/idx به srt در اندروید به صورت آنلاین

اما اگر فرمت زیرنویس شما شامل دو فایل sub و idx می باشد، باید روش دیگری را برای تبدیل آن به srt انتخاب کنید.

این فرمت، یک فرمت تصویری می باشد و با کمک Notepad ویندوز و دیگر ابزارهای ویرایش متن قابل ویرایش نیست.

جالب است بدانید که فایل با فرمت idx زمان نمایش هر زیرنویس را در خود ذخیره می کند و فایل sub متن آن زیرنویس را ذخیره می نماید. بنابراین برای استفاده از این زیرنویس یا تبدیل آن به فرمتی دیگر، وجود هر دو فایل الزامی می باشد.

برای تبدیل فرمت idx به srt در اندروید، در صفحه ابتدایی سایت subtitletools گزینه Sub/idx to Srt Converter را انتخاب نمایید.

تبدیل فرمت IDX به SRT در اندروید

در مرحله بعدی با کلیک روی گزینه Choose File از قسمت sub file ابتدا فایل sub را از داخل گوشی خود انتخاب کنید.

معرفی فایل های SUB/IDX برای تبدیل فرمت به SRT در اندروید

سپس از قسمت idx file، فایل idx را انتخاب نمایید.

انتخاب فایل های زیرنویس برای تبدیل فرمت زیرنویس اندروید

سپس روی گزینه Convert to Srt کلیک کنید.

تبدیل فرمت SUB/IDX به SRT به صورت آنلاین

حالا منتظر بمانید که دو فایل انتخابی آپلود شوند.

آپلود فایل های زیرنویس برای تبدیل فرمت در اندروید به صورت آنلاین

پس از آپلود، نرم افزار این وب سایت، کار تبدیل فرمت شما را در برنامه زمان بندی خود قرار می دهد تا پس از تبدیل فرمت برای کسانی که در صف بوده اند، تبدیل فرمت شما را نیز انجام دهد و ممکن است این زمان انتظار قدری به طول بیانجامد. شما سعی کنید این صفحه وب سایت را باز بگذارید تا کار به صورت خودکار انجام شود.

همان طور که مشاهده می کنید، این نرم افزار فایل های زیرنویس و زبان آن را که فارسی (Persian) است به درستی تشخیص داده است.

در حال تبدیل فرمت SUB/IDX به SRT در اندروید

پس از پایان فرآیند تبدیل فرمت idx به srt، به صفحه زیر هدایت خواهید شد و با کلیک روی Download Srt می توانید به راحتی فایل زیرنویس با فرمت srt ساخته شده از فایل های اولیه sub/idx را دانلود و استفاده نمایید.

دانلود زیرنویس با فرمت SRT پس از تغییر فرمت به صورت آنلاین

طبق تجربه ما تبدیل فرمت توسط این ابزار آنلاین، برای زیرنویس های دارای زبان فارسی با دقت بالایی انجام می شود اما اگر می خواهید تبدیل فرمت idx به Srt را از طریق کامپیوتر انجام دهید، مطالعه این مقاله را نیز به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزش تبدیل فرمت زیرنویس sub/idx به srt و بالعکس با نرم افزار Subtitle Edit

اگر شما نیز اهل تماشای فیلم های خارجی با زیرنویس هستید، حتما تا به حال به زیرنویس هایی با فرمت idx رو به رو شده اید.

همان طور که می دانید این نوع زیرنویس همواره در کنار فایلی دیگر با فرمت sub می باشد که فایل idx زمان زیرنویس ها و فایل sub متن آن ها را در خود ذخیره می نمایند. بنابراین برای استفاده از این نوع زیرنویس، وجود هر دو فایل همزمان با هم نیاز می باشد.

این نوع زیرنویس با وجود تمامی قابلیت هایی که دارد اما گاهی اوقات توسط برخی از پلیرها، تلویزیون ها و یا دیگر دستگاه های پخش فیلم قابل خواندن نیست و به همین دلیل ممکن است بخواهید آن را به زیرنویسی با فرمت متداول تری مثل srt تبدیل کنید.

علاوه بر این ممکن است به دلایلی مانند سفارشی سازی ظاهر زیرنویس در هنگام تماشای ویدئو و … بخواهید زیرنویس ساده خود با فرمت srt را به فرمت sub/idx تبدیل نمایید.

اگرچه ما در مقالات گذشته یادیت روش تبدیل فرمت انواع زیرنویس ها را به صورت کامل آموزش دادیم اما به دلیل تفاوت کوچکی که در تبدیل زیرنویس idx به srt و بالعکس وجود دارد تصمیم گرفتیم، چگونگی تبدیل فرمت زیرنویس sub idx به srt و بالعکس را در مقاله ای جداگانه آموزش دهیم. در ادامه این آموزش با ما همراه باشید…

ما برای تبدیل فرمت زیرنویس idx از نرم افزار معروف Subtitle Edit استفاده می کنیم. برای دانلود این برنامه کم حجم، می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود نرم افزار Subtitle Edit 3.5.14

پس از دانلود، فایل را از حالت فشرده در آورده و آن را نصب کنید.

آموزش تبدیل فرمت زیرنویس sub/idx به srt با نرم افزار Subtitle Edit

برای شروع تبدیل فرمت زیرنویس idx به srt وارد برنامه شوید.

باز کردن زیرنویس idx در برنامه Subtitle Edit

محیط نرم افزار مشابه تصویر زیر می باشد. برای بازکردن فایل idx/sub روی آیکون به شکل پوشه در نوار بالا کلیک کنید.

باز کردن زیرنویس idx در Subtitle Edit برای تبدیل به SRT

حالا از طریق پنجره باز شده، فایل sub مربوط به زیرنویس را انتخاب کنید. نکته ای که اهمیت دارد این است که فایل idx نیز باید در کنار فایل sub باشد تا با انتخاب فایل Sub، فایل idx توسط برنامه به صورت خودکار تشخیص داده شده و باز شود.

انتخاب زیرنویس IDX برای تبدیل به TXT ، SRT و ...

تشخیص خودکار جملات زیرنویس توسط نرم افزار و جایگذاری آن ها در زمان مربوط به خود

پس از انتخاب فایل مورد نظر، پنجره ای مشابه تصویر زیر باز می شود.

در اینجا شما باید زبان زیرنویس را انتخاب کنید، تا نرم افزار به صورت خودکار عبارات آن را تشخیص داده، به متن تبدیل کند و در زمان مربوط به خودش جایگذاری نماید.

اگر زیرنویس شما انگلیسی است که نیازی به انتخاب زبان نخواهید داشت اما برای زیرنویس های فارسی، روی دکمه به شکل سه نقطه در کنار لیست کشویی Language در قسمت بالا سمت چپ پنجره کلیک نمایید.

انتخاب زبان زیرنویس IDX برای تبدیل به SRT

سپس در پنجره باز شده، از لیست کشویی گزینه Persian را انتخاب کنید و پس از کلیک روی دکمه Download منتظر بمانید تا دانلود فایل های این زبان از اینترنت به پایان برسد.

دانلود زبان فارسی برای تشخیص جملات داخل زیرنویس IDX در نرم افزار Subtitle Edit

پس از دانلود موفقیت آمیز، پیام مربوط به آن نمایش داده می شود، در این پیام روی OK کلیک کرده و در پنجره ی قبلی نیز OK را بزنید.

دانلود موفقیت آمیز زبان فارسی برای تبدیل فرمت idx به srt

همان طور که می بینید در این لیست کشویی Persian انتخاب شده است.

حالا به قسمت پایین سمت راست پنجره توجه کنید. دقت کنید که در لیست کشویی Dictionary این قسمت نیز گزینه Persian [fa] انتخاب شده باشد. اگر این گزینه انتخاب نبود، همانند قبل روی دکمه سه نقطه کلیک کنید، زبان فارسی را انتخاب کرده و سپس آن را دانلود کنید.

حالا از گزینه های پایین این لیست کشویی تیک گزینه های Fix OCR errors و Auto break paragraph if more than two lines را فعال کنید.

سپس به بخش پایین سمت چپ این پنجره توجه کنید و روی دکمه Start OCR کلیک نمایید.

آغاز فرآیند تشخیص جملات زیرنویس idx توسط Subtitle Edit

پس از آن منتظر بمانید که جملات زیرنویس یکی یکی خوانده شده و در زمان مربوط به خود قرار بگیرند.

اگر زیرنویس شما فارسی است و در حین عملیات مانند ما متوجه شدید که نرم افزار جملات و کلمات را به درستی تشخیص نمی دهد، بهتر است برای ۲تبدیل زیرنویس idx به srt به صورت آنلاین عمل کنید که با کلیک روی لینک مربوطه می توانید روش انجام این کار را بیاموزید.

نرم افزار در حال OCR زیرنویس IDX برای تبدیل به SRT

پس از پایان عملیات تشخیص جملات زیرنویس و قرار گیری آن ها در زمان مربوط به خود، حالا از پایین پنجره، روی OK کلیک کنید.

نرم افزار در حال تشخیص متن زیرنویس SUB/IDX

تبدیل زیرنویس idx به srt و ذخیره سازی فایل نهایی

پس از آن به پنجره اولیه برنامه باز می گردید.

حالا از لیست کشویی با عنوان Format، موجود در نوار بالای برنامه، گزینه SubRip (.srt) را انتخاب کنید (اگر می خواهید فرمت idx را به فرمتی غیر از Srt تبدیل کنید می توانید از این لیست گزینه ی دلخواه خود را انتخاب نمایید.) و اگر زیرنویس شما فارسی است، برای جلوگیری از ناخوانا ذخیره شدن حروف از لیست کشویی Encoding نیز، گزینه UTF-8 with BOM را انتخاب کنید.

سپس روی آیکون Save کلیک کنید.

تبدیل فرمت SUB IDX به SRT

در نهایت در پنجره باز شده، نام مورد نظر برای فایل نهایی و مسیر ذخیره سازی آن را انتخاب کرده و روی Save کلیک نمایید.

ذخیره فایل زیرنویس با فرمت SRT از فرمت اولیه IDX

به همین راحتی توانستید فایل با فرمت idx را به فرمت srt تغییر دهید.

روش تبدیل فرمت srt به sub/idx با نرم افزار Subtitle Edit

اما ممکن است شما بخواهید کاری برعکس قسمت قبل انجام دهید. در اینجا می خواهیم روش تبدیل فرمت srt به sub/idx توسط نرم افزار Subtitle Edit را آموزش دهیم.

برای این منظور، مشابه قسمت قبل، با کلیک روی آیکون به شکل پوشه در نوار بالای برنامه وارد پنجره انتخاب فایل شوید و فایل srt (یا فایل زیرنویس با دیگر فرمت ها) را انتخاب کرده و روی Open کلیک نمایید تا زیرنویس باز شده و جملات آن در قسمت List view به نمایش در آیند.

حالا برای تبدیل فایل srt به idx، از نوار بالای برنامه، روی File کلیک کرده و از لیست باز شده Export را انتخاب نمایید.

سپس روی VobSub (sub/idx) کلیک کنید.

تبدیل فرمت SRT به SUB/IDX

همان طور که گفتیم، مزیت فرمت idx امکان سفارشی سازی آن می باشد. بنابراین شما می توانید از طریق گزینه های موجود در پنجره باز شده نوع فونت زیرنویس، اندازه آن، ترازبندی، رنگ فونت و بسیاری دیگر از ویژگی های فونت زیرنویس را سفارشی سازی نمایید.

در پایین این پنجره نیز نمونه ای از تنظیمات اعمال شده روی متن زیرنویس به عنوان پیش نمایش، نمایش داده می شود تا شما بتوانید بهتر به ظاهر دلخواه خود برای زیرنویس برسید.

پس از انجام تنظیمات مورد نظر، اگر زیرنویس شما فارسی می باشد، دقت کنید که لیست کشویی Language روی گزینه Persian قرار داده شده باشد.

حالا نوبت به تبدیل زیرنویس srt به sub/idx می رسد.

برای این منظور از پایین پنجره روی گزینه Export all lines کلیک نمایید.

انجام تنظیمات و سفارشی سازی متن زیرنویس SRT برای تبدیل به SUB/IDX

سپس در پنجره ای که باز می شود نام مورد نظر خود برای فایل زیرنویس را وارد کرده و پس از انتخاب مسیر ذخیره سازی فایل خروجی، روی Save کلیک نمایید.

انتخاب محل ذخیره سازی فایل SUB/IDX نهایی

پس از آن عملیات تبدیل فرمت srt به sub/idx آغاز می شود.

نرم افزار Subtitle Edit در حال تبدیل فرمت زیرنویس به sub/idx

و پس از پایان این فرآیند، پیام موفقیت آمیز بودن این کار مانند تصویر زیر نمایش داده می شود.

انجام موفقیت آمیز فرآیند تبدیل زیرنویس srt به idx

حالا با مراجعه به مسیر فایل خروجی که قبلا انتخاب کرده اید، خواهید دید که دو فایل با فرمت های sub و idx در اختیار شما قرار گرفته اند که می توانید از آن برای تماشای ویدئوی خود استفاده کنید. در پایان پیشنهاد می کنیم برای یادگیری روش نمایش زیرنویس فیلم در KMPlayer اینجا کلیک کنید.

آموزش کامل تبدیل فرمت زیرنویس های مختلف در ویندوز

اگر شما نیز به تماشای فیلم های خارجی با زیرنویس علاقه دارید، حتما با فرمت های مختلفی از زیرنویس ها برخورد داشته اید. Srt ،  sub،  idx، txt ، smi ، vtt ، ass و ssa از جمله متداول ترین فرمت های زیرنویس (Subtitle) می باشند.

اما SRT معروف ترین و ساده ترین فرمت زیرنویس است که توسط اکثر پلیرها و دستگاه های پخش فیلم مانند تلویزیون پشتیبانی می شود به همین دلیل تبدیل فرمت زیرنویس های مختلف به فرمت SRT بسیار مورد نیاز کاربران می شود.

در این مقاله ما قصد داریم روش تبدیل فرمت انواع زیرنویس های مختلف به فرمت SRT یا بالعکس آن را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم و در کنار آن نرم افزار تبدیل فرمت زیرنویس برای کامپیوترهای ویندوزی را نیز ارائه نماییم. همچنین اگر شما می خواهید فرمت زیرنویس را در گوشی خود تغییر دهید، پیشنهاد می کنیم مقاله ۱تبدیل فرمت زیرنویس در اندروید را از دست ندهید.

قبل از شروع، بیایید کمی با نوع فایل های فرمت های زیرنویس آشنا شویم.

فایل های زیرنویس به دو نوع متنی ساده و غیر متنی تقسیم می شوند. از فرمت های متداول متنی ساده می توان srt، sub، smi، vtt، txt، ass و ssa را نام برد. ویرایش این فایل ها با نرم افزار Notepad ویندوز به راحتی قابل انجام می باشد.

اما idx یک فرمت غیر متنی می باشد. همیشه به همراه فایل idx یک فایل دیگر با فرمت sub موجود می باشد. (البته این sub با فرمت sub از نوع زیرنویس متنی ساده متفاوت است.) این فرمت با Notepad ویندوز قابل ویرایش نیست و اگر این دو فایل را با این برنامه باز کنید، متن موجود در زیرنویس به صورت ناخوانا نمایش داده می شوند.

ما در این مقاله به آموزش تبدیل فرمت زیرنویس های متنی ساده از جمله sub، smi، txt، vtt و srt به هم می پردازیم اما اگر شما می خواهید تبدیل فرمت زیرنویس idx به srt را انجام دهید، پیشنهاد می کنیم مقاله ۲آموزش تبدیل فرمت زیرنویس sub/idx به srt و بالعکس با نرم افزار Subtitle Edit را بخوانید.

آموزش کامل تبدیل فرمت زیرنویس های sub، smi، txt و vtt به srt و بالعکس با نرم افزار Subtitle Edit

در اینجا ما از نرم افزار Subtitle Edit برای تغییر فرمت زیرنویس فیلم استفاده می کنیم که می توانید آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید:

دانلود نرم افزار Subtitle Edit 3.5.14

پس از دانلود برنامه، آن را از حالت فشرده خارج کرده و در کامپیوتر خود نصب کنید. روش نصب این نرم افزار آسان بوده و مشابه با دیگر برنامه ها می باشد.

حالا آماده تبدیل فایل زیرنویس به srt می شویم. محیط نرم افزار Subtitle Edit مانند تصویر زیر می باشد.

برای شروع، باید فایل اولیه زیرنویس خود را وارد نرم افزار کنیم. برای این منظور، روی آیکون پوشه در نوار بالای برنامه کلیک کنید.

باز کردن زیرنویس برای تبدیل فرمت آن توسط نرم افزار Subtitle Edit

سپس از طریق پنجره باز شده، به محل ذخیره سازی زیرنویس مورد نظر خود بروید و آن را انتخاب کرده و روی Open کلیک کنید. تفاوتی نمی کند فرمت اولیه زیرنویس شما چه فرمتی است. هر فایلی با فرمت srt، sub، smi، txt، vtt و … قابل انتخاب می باشد.

انتخاب فایل زیرنویس برای تبدیل فرمت آن

وقتی که زیرنویس وارد نرم افزار شد، عبارات آن، در قسمت List view نرم افزار نمایش داده می شود که نشان دهنده باز شدن صحیح زیرنویس می باشد.

حالا برای تبدیل فرمت زیرنویس به srt یا هر فرمت دلخواه دیگری از نوار بالای برنامه، لیست کشویی با عنوان Format را باز کرده و گزینه ی اول یعنی SubRip (.srt) را انتخاب نمایید.

اگر می خواهید زیرنویس خود را به فرمت دیگری (به غیر از idx) مانند txt، sub، smi و … تبدیل کنید، می توانید به جای Srt، گزینه مربوط به فرمت مورد نظر خود را از این لیست انتخاب نمایید.

انتخاب فرمت فایل نهایی برای تبدیل فرمت زیرنویس

اگر زیرنویس شما فارسی می باشد، توجه داشته باشید که لیست کشویی دوم با عنوان Encoding روی گزینه اول آن یعنی UTF-8 with BOM تنظیم شده باشد تا پس از تبدیل، حروف ناخوانا نشوند.

حالا مانند تصویر زیر، روی آیکون Save کلیک کنید.

تغییر فرمت زیرنویس فیلم توسط نرم افزار Subtitle Edit

سپس در پنجره باز شده، محل مورد نظر برای ذخیره سازی فایل زیرنویس با فرمت جدید (srt یا …) را انتخاب کرده و نام دلخواه خود برای آن را وارد کنید و سپس روی Save کلیک نمایید.

تغییر فرمت زیرنویس توسط نرم افزار تبدیل فرمت زیرنویس

به همین راحتی توانستید فرمت زیرنویس خود را به فرمت متنی دلخواه تغییر دهید.

در پایان پیشنهاد می کنیم برای یادگیری روش نمایش زیرنویس فیلم در نرم افزار PotPlayer اینجا کلیک کنید.

آموزش نحوه اجرای همزمان چندین فایل در PotPlayer

PotPlayer یک پلیر قدرتمند تحت سیستم عامل ویندوز می باشد که با امکانات بسیاری که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد و فایل های متنوعی که قابلیت پخش آن ها را دارد، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

اگر شما نیز از PotPlayer برای پخش فایل های ویدئویی یا صوتی خود استفاده می کنید، حتما برایتان پیش آمده است که بخواهید چند فایل را به صورت همزمان توسط این پلیر پخش نمایید.

در حالت عادی هنگامی که فایل اول در حال پخش توسط پات پلیر است، اگر فایل دومی را باز کنید، پخش فایل اول متوقف شده و در همان پنجره فعلی پلیر، پخش فایل دوم آغاز می شود.

اما ممکن است شما بخواهید با هر بار باز کردن یک فایل ویدئویی یا صوتی، یک پنجره ی اختصاصی PotPlayer برای آن فایل باز شود و به این صورت چندین فایل به صورت همزمان شروع به پخش نمایند.

برای اجرای همزمان چند فایل در PotPlayer شما باید تنظیمات ساده ای در این نرم افزار انجام دهید. در ادامه این مقاله با یادیت همراه باشید تا روش این کار را به صورت تصویری بیاموزید…

آموزش نحوه اجرای همزمان چندین فایل در PotPlayer

برای انجام تنظیمات اجرای همزمان چندین فایل در PotPlayer، پس از آن که وارد این نرم افزار شدید، روی صفحه نمایش آن کلیک راست کرده و گزینه Preferences را انتخاب نمایید.

برای راحتی و سرعت بیشتر می توانید به جای این کار، کلید F5 کیبورد سیستم خود را فشار دهید.

ورود به تنظیمات پات پلیر برای پخش همزمان چند فایل در PotPlayer

پس از آن پنجره ای مشابه تصویر زیر برای شما باز می شود که شامل تنظیمات کامل پات پلیر می باشد.

از نوار سمت چپ گزینه General را انتخاب نمایید.

سپس از سمت راست، دقت کنید که از نوار بالا، زبانه General انتخاب شده باشد.

حالا در قسمت General Settings به دنبال لیست کشویی با عنوان Multiple instances بگردید.

سپس این لیست کشویی را باز کرده و گزینه دوم یعنی Enable: Allow more than one PotPlayer instance را انتخاب کنید.

سپس برای ذخیره تغییرات انجام شده از پایین این پنجره روی گزینه Apply و بعد از آن OK کلیک نمایید.

نحوه اجرای همزمان چندین فایل در PotPlayer

با این کار تنظیمات پخش همزمان چند فیلم در نرم افزار PotPlayer با موفقیت به انجام رسید.

حالا هر فایل جدید دیگری را که بخواهید با این نرم افزار باز کنید در پنجره ای جدید باز شده و به صورت همزمان با فایل های دیگر شروع به پخش می نماید. مانند تصویر زیر که سه فایل ویدئویی همزمان با نرم افزار پات پلیر در حال پخش می باشند.

اجرای همزمان چند فیلم در نرم افزار PotPlayer

در پایان پیشنهاد می کنیم برای یادگیری روش ۱پخش همزمان چندین فایل در KMPlayer اینجا کلیک نمایید…

آموزش چرخاندن تصویر فیلم در PotPlayer

حتما شما نیز تا به حال به فیلم هایی برخورده اید که به دلیل فیلم برداری نامناسب یا دلایل دیگر، هنگام نمایش در لپ تاپ یا کامپیوتر، نیاز به چرخاندن دارند و به صورت نامناسب نمایش داده می شوند. نمونه ای از این موارد را در تصویر زیر مشاهده می فرمایید.

نیاز به چرخاندن فیلم عمودی در PotPlayer

اما در پلیرهای امروزی به راحتی امکان چرخاندن تصویر ویدئوی در حال پخش به ساده ترین شکل ممکن در چهار جهت اصلی وجود دارد.

در مقالات گذشته یادیت روش چرخاندن فیلم در نرم افزار kmplayer را به صورت تصویری آموزش دادیم. اما PotPlayer نیز یک پخش کننده مالتی مدیای قدرتمند و محبوب می باشد که بسیاری از کاربران از آن برای تماشای ویدئوهای خود استفاده می کنند.

در این مقاله قصد داریم روش چرخش تصویر در PotPlayer را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم. پس از شما دعوت می کنیم که در ادامه با ما همراه باشید…

آموزش چرخاندن تصویر فیلم در PotPlayer

برای چرخاندن تصویر در PotPlayer شاید ساده ترین راه استفاده از کلیدهای ترکیبی کیبورد باشد.

بنابراین ابتدا این روش را توضیح می دهیم و سپس به آموزش روش استفاده از منوهای پات پلیر به منظور چرخاندن فیلم عمودی می پردازیم.

روش سریع تر چرخش تصویر در PotPlayer

اگر شما می خواهید تصویر فیلم خود را در PotPlayer به اندازه ۹۰ درجه در جهت عقربه های ساعت بچرخانید، کافیست که کلیدهای ترکیبی Alt+K کیبورد خود را به صورت همزمان فشار دهید.

با هر بار فشردن این دو کلید، تصویر شما به اندازه ۹۰ درجه در جهت عقربه های ساعت می چرخد، بنابراین با چهار بار فشردن این دو کلید، تصویر یک دور کامل خواهد چرخید. پس بسته به نحوه نمایش تصویر اولیه خود می توانید به راحتی نحوه نمایش تصویر را تغییر دهید.

چرخاندن تصویر در PotPlayer با استفاده از کلیدهای ترکیبی کیبورد

گزینه های موجود در منوی PotPlayer برای چرخاندن فیلم

اما علاوه بر کلیدهای ترکیبی، امکان استفاده از گزینه های منوی PotPlayer برای چرخاندن فیلم در حال پخش وجود دارد.

برای این منظور روی قسمتی از صفحه کلید راست کنید، پس از انتخاب گزینه Video از لیست جدید، Screen Rotation را انتخاب نمایید.

لیستی سومی که نمایش داده می شود شامل گزینه هایی برای چرخاندن تصویر در حال پخش ویدئو می باشد که در ادامه به توضیح مختصر هر کدام از گزینه های موجود می پردازیم.

گزینه اول Cycle Screen Rotation می باشد که در حقیقت همان کار کلیدهای ترکیبی Alt+K را انجام می دهد به این معنا که تصویر در حال پخش را به اندازه ۹۰ درجه به صورت ساعتگرد می چرخاند.

گزینه دوم یعنی Do nothing تصویر را به صورت همان پیش فرض اولیه خود نمایش می دهد.

گزینه های بعدی ۹۰ degrees Rotation، ۱۸۰ degrees Rotation و ۲۷۰ degrees Rotation می باشد که با انتخاب هر کدام از آن ها به ترتیب تصویر ویدئوی شما نسبت به حالت پیش فرض خود به اندازه ۹۰ درجه، ۱۸۰ درجه و ۲۷۰ درجه می چرخد.

گزینه بعدی Auto rotate 0/90 degrees according to AR می باشد که با انتخاب آن، خود PotPlayer به صورت خودکار تصویر را حداکثر به اندازه ۹۰ درجه طوری می چرخاند که نسبت به صفحه نمایش به درستی نمایش داده شود. در اینجا اگر تصویر نیاز به چرخش نداشته باشد، پات پلیر نیز تصویر را نمی چرخاند.

گزینه آخر یعنی Auto rotate 180/270 degrees according to AR نیز عملکردی مشابه گزینه قبلی دارد با این تفاوت که حداکثر چرخش خودکار با انتخاب این گزینه، ۱۸۰ یا ۲۷۰ درجه می باشد.

چرخاندن فیلم در PotPlayer با استفاده از گزینه های منوی برنامه

با انتخاب هرکدام از گزینه های موجود در این لیست، بلافاصله تصویر به همان اندازه چرخیده و در گوشه بالا سمت چپ نرم افزار، میزان چرخش تصویر به مدت کوتاهی نمایش داده می شود.

اما اگر برای تماشای فیلم های خود از پخش کننده ویدئوی VLC استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم برای یادگیری روش ۱چرخاندن فیلم در وی ال سی روی لینک مربوطه کلیک نمایید…

آموزش ورود همزمان به چند اکانت واتساپ با اپلیکیشن Multi Parallel

امروزه بسیاری از کاربران نیاز پیدا می کنند در شبکه های اجتماعی بیش از یک حساب کاربری داشته اند. اکثر اپلیکیشن ها نیز مانند اینستاگرام به این نیاز پاسخ داده اند و قابلیت ورود همزمان به چند اکانت را برای آن ها فراهم کرده اند.

واتساپ نیز از جمله شبکه های اجتماعی پر مخاطب این روزها در ایران می باشد اما متاسفانه به صورت پیش فرض قابلیت ورود به چند اکانت را به صورت همزمان برای کاربران خود فراهم نکرده است. بنابراین برای این منظور باید از راه های غیر مستقیم استفاده کرد.

اپلیکیشن هایی تحت سیستم عامل اندروید وجود دارند که امکان نصب دو یا چند نسخه از یک اپلیکیشن را برای کاربران خود فراهم کرده اند. در مقالات گذشته روش ورود به واتساپ با دو شماره با کمک برنامه Clone App را آموزش دادیم اما متاسفانه امکان ایجاد بیش از یک نسخه کپی از یک برنامه از طریق این برنامه وجود ندارد!!

حالا اگر بخواهیم بیش تر از دو اکانت واتساپ را در گوشی خود مدیریت کنیم، آیا راهی وجود دارد؟!

پاسخ بله است. اپلیکیشن Multi Parallel اپلیکیشنی مشابه با Clone App می باشد با این تفاوت که با استفاده از آن می توانید نسخه های بیشتر از یک برنامه را به صورت همزمان در گوشی خود نصب کنید. حالا اگر این برنامه واتساپ باشد می تواند با این ترفند اکانت های بیشتری را به صورت همزمان در گوشی خود مدیریت نمود.

در ادامه این مقاله به آموزش روش ورود به چند اکانت واتساپ با اپلیکیشن Multi Parallel به صورت همزمان می پردازیم. البته این آموزش محدود به واتساپ نمی شود و با روندی که در ادامه توضیح داده می شود شما می توانید از هر بازی یا اپلیکیشنی چند نسخه در گوشی خود ایجاد کنید و اکانت های مختلفی را در آن ها مدیریت نمایید.

با ما در ادامه همراه باشید…

آموزش ورود همزمان به چند اکانت واتساپ با اپلیکیشن Multi Parallel

برای این منظور ابتدا اپلیکیشن Multi Parallel را در گوشی خود نصب نمایید.

این برنامه را می توانید از طریق لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود برنامه Multi Parallel

حالا وارد برنامه شوید و صفحات شروع آن را رد کنید تا به صفحه اصلی برنامه که مانند تصویر زیر است برسید.

روش ایجاد کپی از برنامه مورد نظر توسط Multi Parallel

در مرحله اول باید از برنامه مورد نظر خود یک کپی ایجاد کنید. در اینجا برنامه مورد نظر ما WhatsApp می باشد. برای ایجاد یک برنامه کپی از واتساپ، گزینه Add Clone را لمس کنید.

ایجاد کپی از برنامه با اپلیکیشن Multi Parallel برای ورود همزمان به چند اکانت

وارد لیستی از برنامه های نصب شده در گوشی خود خواهید شد. برنامه یا برنامه های مورد نظر خود را از این لیست انتخاب کرده و سپس دکمه Add Clone در پایین را لمس نمایید.

ایجاد کپی از واتساپ برای ورود همزمان به چند اکانت

پس از آن به صفحه ی قبل باز خواهید گشت در حالی که پیامی در پایین با عنوان “Clone finished. Enjoy now!” نمایش داده می شود که به این معناست که برنامه کپی از اپلیکیشن مورد نظر شما با موفقیت ایجاد شده است. آن را در لیست اپلیکیشن های Multi Parallel خواهید دید.

حالا شما می توانید دو اکانت واتساپ را به صورت همزمان مدیریت نمایید. اکانت اول توسط اپلیکیشن اصلی واتساپ و اکانت دوم توسط اپلیکیشن کپی که توسط Multi Parallel ایجاد شده است قابل استفاده می باشد. کافیست آیکون برنامه کپی را در لیست Multi Parallel لمس کنید و مانند زمانی که واتساپ را برای اولین بار در گوشی خود نصب کرده اید وارد اکانت دوم خود شوید و از آن لذت ببرید.

اما اگر نیاز به مدیریت اکانت های بیشتری از واتساپ دارید می توانید به راحتی دقیقا مشابه با روشی که در بالا گفته شده، کپی دوم از واتساپ را ایجاد نمایید. بنابراین گزینه Add Clone را لمس کنید، از لیست باز شده دوباره واتساپ را انتخاب نمایید و سپس Add Clone در پایین را لمس کنید تا واتساپ دوم نیز به لیست برنامه های Multi Parallel اضافه شود. در کنار آیکون این واتساپ، عدد ۲ به معنای کپی دوم نمایش داده می شود.

و به همین صورت می توانید واتساپ سوم، چهارم، پنجم، ششم و … را در گوشی خود ایجاد کرده و با هر کدام یک حساب کاربری مجزا را مدیریت نمایید.

ایجاد کپی های بیشتر از برنامه برای وارد شدن به واتساپ با چند شماره

ایجاد شورت کات از برنامه های کپی ایجاد شده در صفحه خانگی گوشی برای دسترسی سریع تر

اما موردی که اینجا وجود دارد این است که هر بار که می خواهید وارد یکی از واتساپ های ایجاد شده شوید باید حتما وارد اپلیکیشن Multi Parallel شوید.

برای رفع این مشکل کافیست در محیط این برنامه، انگشت خود را روی برنامه کپی مورد نظر خود نگه دارید و از لیست باز شده گزینه Create Shortcut را انتخاب نمایید.

ایجاد شورت کات از واتساپ های کپی در صفحه خانگی موبایل برای دسترسی سریع تر

با این کار، یک شورت کات از آن برنامه کپی در صفحه خانگی گوشی شما ایجاد می شود که دسترسی شما به آن را آسان تر و سریع تر می کند.

ایجاد چند واتساپ برای ورود با چند حساب به صورت همزمان

البته Multi Parallel در بخش اعلانات گوشی شما نیز لیست برنامه ها را نمایش می دهد که با پایین کشیدن آن، می توانید به آن دسترسی داشته و از آن استفاده نمایید.

دسترسی به کپی های ایجاد شده واتساپ توسط Multi Parallel در اعلانات گوشی

به این ترتیب توانستیم وارد چند حساب در واتساپ به صورت همزمان شویم و از آن ها استفاده نماییم.

مشکلی که ممکن است در استفاده از Multi Parallel به آن بر بخورید، تبلیغات موجود در آن می باشد. Clone App در مقایسه با این برنامه تبلیغات کمتری دارد. بنابراین اگر نیاز به مدیریت بیشتر از دو حساب واتساپ ندارید پیشنهاد ما این است که از این برنامه استفاده نمایید.

آموزش ورود به واتساپ با دو شماره به صورت همزمان توسط برنامه Clone App

واتساپ یک شبکه اجتماعی محبوب می باشد که با محدودیت هایی که برای تلگرام به وجود آمده است بسیاری از کاربران ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.

همان طور که می دانید ایجاد اکانت جدید در واتس اپ بسیار آسان بوده و با استفاده از یک شماره موبایل حقیقی قابل انجام است. اما گاهی اوقات نیاز می شود که کاربران بیشتر از یک اکانت برای خود در واتساپ داشته باشند.

اگرچه شما می توانید به راحتی با شماره موبایلی دیگر یک اکانت جدید در واتساپ بسازید اما متاسفانه امکان ورود همزمان به هر دو این حساب ها وجود ندارد! شاید شما نیز ورود همزمان به چند اکانت را در اینستاگرام تجربه کرده باشید!! متاسفانه این طور قابلیتی در واتساپ به صورت پیش فرض وجود ندارد!!!

بنابراین باید از روش های غیر مستقیم برای این منظور استفاده کنیم…

روش اول در این زمینه می تواند استفاده از اپلیکیشن اصلی واتساپ برای پروفایل شخصی و استفاده از اپلیکیشن WhatsApp Business برای اکانت دوم می باشد. البته اکانت دوم شما حتما باید به اکانت بیزنس تبدیل شده باشد!

روش دوم استفاده از واتساپ های غیر رسمی مانند OGWhatsApp و GBWhatsApp می باشد.

اگر گوشی شما هوآوی است، روش سوم نیز می تواند برای شما کاربردی باشد. برای این منظور می توانید مقاله ورود همزمان به دو اکانت در واتساپ در گوشی های هوآوی را بخوانید.

اما روش چهارم که پیشنهاد ما نیز هست استفاده از اپلیکیشن هایی است که امکان استفاده از دو اکانت را در دیگر برنامه های اندرویدی فراهم می کنند که از آن جمله می توان به Clone App و Multi Parallel اشاره نمود.

در ادامه این مقاله می خواهیم روش وارد شدن به واتساپ با دو شماره به صورت همزمان توسط برنامه Clone App را آموزش دهیم. البته این آموزش مختص واتساپ نمی باشد و شما می توانید توسط این آموزش از هر اپلیکیشنی در گوشی اندرویدی خود دو اکانت داشته باشید. با ما در ادامه همراه باشید…

آموزش روش ورود به واتساپ با دو شماره به صورت همزمان توسط برنامه Clone App

برای ورود به دو حساب در واتساپ ابتدا اپلیکیشن Clone App را از طریق لینک زیر در گوشی خود نصب نمایید:

دانلود اپلیکیشن Clone App

این برنامه با ایجاد یک نسخه ی کپی از اپلیکیشن مورد نظر شما، امکان ایجاد دو اکانت از آن را برای شما فراهم می کند. این اپلیکیشن می تواند واتساپ باشد، می تواند یک بازی باشد و … .

حالا وارد برنامه شوید و صفحات شروع آن را رد کنید تا وارد صفحه ی اصلی برنامه به شکل زیر شوید.

در بخش Clone App برنامه هایی که تا به حال نسخه ی دوم از آن ها توسط این برنامه ساخته شده است نمایش داده می شود.

اگر واتساپ در بین گزینه ها وجود ندارد، برای افزودن آن Add app را لمس نمایید.

اضافه کردن یک اپلیکیشن دلخواه به برنامه های دوگانه Clone App

حالا از لیست باز شده برنامه مورد نظر خود (WhatsApp یا …) را انتخاب نمایید. پس از انتخاب برنامه یا برنامه های مورد نظر، دکمه Add App را در پایین لمس نمایید.

انتخاب برنامه مورد نظر برای ایجاد کپی از آن

همان طور که مشاهده می کند، برنامه ی واتساپ نیز در لیست برنامه های کلون اپ قرار گرفت. حالا برای استفاده از آن می توانید از آیکون موجود در این صفحه از خود برنامه Clone App استفاده کنید.

اما ممکن است بخواهید برنامه ی دوم واتساپ در لیست اپلیکیشن های شما قرار بگیرد و برای شما در دسترس تر باشد. برای این منظور روی آیکون به شکل سه نقطه در لیست برنامه های Clone App ضربه بزنید و از لیست باز شده گزینه Create shortcut را انتخاب نمایید.

با این کار، یک شورت کات در صفحه خانگی گوشی شما از واتساپ دوم ایجاد می شود.

ایجاد کپی از واتساپ برای وارد شدن به آن با دو شماره

حالا می توانید به راحتی از واتساپ دوم در کنار واتساپ اول برای دو حساب خود به صورت همزمان استفاده نمایید. کافیست آیکون آن را لمس کنید، تا مانند یک اپلیکیشن واتساپ تازه نصب شده در گوشی شما باز شود و بتوانید با ورود به اکانت دوم خود، از این پس به راحتی از آن استفاده نمایید.

ایجاد واتساپ جدید برای ورود با دو شماره به صورت همزمان

گاهی اوقات ممکن است شما نیاز داشته باشید که تعداد بیشتری از اکانت واتساپ را به صورت همزمان در گوشی خود مدیریت کنید. در این صورت پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش ۲ورود همزمان به چند اکانت در واتساپ با استفاده از اپلیکیشن Multi Parallel را بخوانید…

آموزش هاردساب کردن زیرنویس به فیلم با نرم افزار Freemake Video Converter

حتما برای شما نیز پیش آمده است که برای مشاهده فیلم های زبان اصلی خود، نیاز به استفاده از زیرنویس پیدا کنید. همان طور که می دانید، زیرنویس فیلم ها معمولا به صورت یک فایل جداگانه منتشر می شوند و امکان نمایش زیرنویس به همراه فیلم توسط قابلیت های پلیرها وجود دارد.

اما گاهی اوقات شما به دلایلی مانند عدم جا به جایی دو فایل جداگانه، یا پخش فیلم در تلویزیون و … نیاز پیدا می کنید که زیرنویس را به فیلم بچسبانید. در این صورت یکی از روش های پیشنهادی برای این کار چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم با نرم افزار MKV Merge می باشد.

با این حال این روش با مشکلاتی نیز همراه است، از جمله عدم نمایش زیرنویس در پلیر با وجود ادغام شدن آن با فیلم، یا عدم نمایش زیرنویس در پلیرهای ساده تری مثل Windows Media Player یا تلویزیون به دلیل محدود بودن این روش تنها به فایل های خروجی با فرمت MKV و … .

بنابراین گاهی باید به دنبال روش های دیگری که این مشکلات برای آن ها وجود ندارند، بود. هاردساب کردن زیرنویس (HardSub) روش دیگری برای چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم می باشد که دیگر برای آن محدودیت فرمت فایل خروجی وجود ندارد و شما می توانید فایل نهایی خود را به صورت MP4، AVI و دیگر فرمت های متداول ویدئویی دریافت کنید.

در این روش به دلیل این که زیرنویس روی فیلم حک می شود و جزئی از تصویر می گردد، دیگر مشکل عدم نمایش در برخی از پلیرها و تلویزیون نیز برطرف می باشد.

نرم افزارهای بسیاری برای هاردساب زیرنویس وجود دارند که از آن جمله می توان به Format Factory و Freemake Video Converter اشاره نمود.

ما در این مقاله، به دلیل سادگی روش استفاده از نرم افزار Freemake Video Converter و همچنین حجم پایین این برنامه، تصمیم گرفتیم تا روش هاردساب کردن زیرنویس به فیلم با استفاده از این نرم افزار را آموزش دهیم.

البته این برنامه در عین سادگی، قابلیت های کمی نیز دارد و امکان سفارشی سازی فونت زیرنویس توسط آن وجود ندارد. اگر می خواهید هاردساب شما با فونت بهتری ساخته شود و بتوانید رنگ و اندازه فونت زیرنویس را نیز سفارشی سازی کنید، پیشنهاد می کنیم، مقاله آموزش هاردساب کردن زیرنویس توسط برنامه Format Factory را نیز از دست ندهید.

آموزش هاردساب کردن زیرنویس به فیلم با نرم افزار تحت ویندوز Freemake Video Converter

برای این منظور ابتدا نرم افزار هاردساب زیرنویس برای کامپیوترهای ویندوزی را از طریق لینک زیر دانلود بفرمایید.

دانلود برنامه Freemake Video Converter 4.1.10.522

این فایل، نسخه قابل حمل برنامه Freemake Video Converter می باشد و بنابراین نیازی به نصب ندارد. همچنین حجم این برنامه زیاد نیست.

پس از دانلود فایل، آن را اجرا کنید.

پنجره ای مشابه تصویر زیر پیش روی شما باز می شود. برای استخراج فایل های برنامه، مسیر مورد نظر را از طریق دکمه موجود رو به روی کادر داخل این پنجره که به شکل سه نقطه است تعیین کنید و سپس روی Extract کلیک نمایید.

انتخاب مسیر ذخیره سازی نرم افزار Freemake Video Converter در کامپیوتر

حالا لحظاتی منتظر بمانید تا استخراج فایل ها به پایان برسد.

استخراج فایل های نرم افزار Freemake Video Converter

سپس وارد پوشه ی ساخته شده در مسیر انتخابی مورد نظر شوید و برای اجرای برنامه، روی فایل FreemakeVideoConverterPortable دابل کلیک نمایید.

فایل اجرایی برنامه Freemake Video Converter

لحظاتی منتظر بمانید تا برنامه به صورت کامل باز شود.

محیط نرم افزاری برنامه مشابه تصویر زیر می باشد.

انتخاب فیلم و زیرنویس مورد نظر برای هاردساب کردن

ابتدا باید ویدئوی مورد نظر را به برنامه معرفی کنیم. برای این منظور از نوار بالا، روی دکمه Video کلیک نمایید.

معرفی ویدئوی مورد نظر به نرم افزار Freemake Video Converter برای هاردساب کردن زیرنویس

حالا از طریق پنجره باز شده، به مسیر ذخیره سازی ویدئوی مورد نظر خود رفته، و پس از انتخاب آن، روی گزینه Open کلیک کنید.

انتخاب فیلم مورد نظر برای هاردساب زیرنویس به آن

همان طور که مشاهده می کنید، ویدئوی انتخاب شده به لیست موجود در برنامه اضافه می شود.

در مرحله بعدی، نوبت به معرفی فایل زیرنویس به برنامه می باشد. برای این منظور، در گزینه های موجود برای ویدئوی وارد شده در برنامه، روی No subtitles کلیک کنید و سپس از لیست کشویی باز شده، Add subtitles را انتخاب نمایید.

معرفی فایل زیرنویس به نرم افزار Freemake Video Converter برای تبدیل زیرنویس به هاردساب

حالا همانند انتخاب ویدئو، در پنجره باز شده به مسیر ذخیره سازی زیرنویس مورد نظر بروید. توجه داشته باشید که زیرنویس شما باید دارای یکی از فرمت های srt یا ssa یا ass باشد، در غیر این صورت برنامه نمی تواند زیرنویس انتخابی را به فیلم هاردساب نماید.

بنابراین اگر زیرنویس شما دارای فرمت دیگری است یا در اینترنت به دنبال زیرنویس های دیگر فیلم با فرمت های نامبرده بگردید و یا با نرم افزارهای موجود، ۳فرمت زیرنویس را به SRT تغییر دهید.

پس از انتخاب زیرنویس، روی Open کلیک نمایید.

انتخاب زیرنویس مورد نظر برای هاردساب کردن

همان طور که مشاهده می کنید، نام زیرنویس در قسمت مربوط به زیرنویس فیلم نمایش داده می شود.

انجام تنظیمات فایل خروجی و آغاز فرآیند هاردساب کردن

حالا نوبت به تبدیل زیرنویس به هاردساب روی ویدئو می رسد.

برای این منظور از لیست پایین برنامه، فرمت مورد نظر خود را برای ویدئوی نهایی دارای هاردساب (HardSub) انتخاب کنید. شما می توانید هر کدام از فرمت ها دلخواه AVI، WMI، MP4 و … را انتخاب نمایید. ما فرمت متداول MP4 را انتخاب می کنیم.

انتخاب فرمت ویدئویی فایل خروجی با زیرنویس هاردساب شده

پس از آن، پنجره ای مشابه تصویر زیر نمایش داده می شود که دارای تنظیماتی برای فایل نهایی خروجی می می باشد. با استفاده از لیست کشویی با عنوان Preset می توانید کیفیت فیلم نهایی را انتخاب کنید. گزینه ی پیش فرض این قسمت، همان کیفیت ویدئوی اولیه می باشد.

گزینه ی مهم دیگر موجود در این قسمت کادر متنی با عنوان Save to می باشد که با استفاده از آن می توانید مسیر ذخیره سازی فایل خروجی و نام آن را انتخاب نمایید. برای تغییر مسیر ذخیره سازی کافیست از گزینه ی به شکل سه نقطه در رو به روی این کادر متنی استفاده نمایید.

حالا برای آغاز فرآیند هاردساب کردن زیرنویس به فیلم، روی Convert کلیک نمایید.

انجام تنظیمات فایل خروجی در نرم افزار Freemake Video Converter

پس از آن، عملیات هاردساب کردن آغاز می شود و بسته به حجم ویدئوی شما و کیفیت آن، ممکن است به طول انجامد.

نرم افزار در حال هاردساب کردن زیرنویس به فیلم

پس از پایان هاردساب زیرنویس، پیام موفقیت آمیز بودن این کار نمایش داده می شود.

پایان موفقیت آمیز فرآیند هاردساب زیرنویس

اجرای فایل خروجی هاردساب شده و راه حل رفع مشکلات احتمالی موجود

حالا می توانید با مراجعه به مسیر ذخیره سازی فایل خروجی که قبلا تنظیم کردید، به فایل ویدئویی خود دسترسی داشته باشید. می توانید با باز کردن آن در انواع پلیرها و حتی تلویزیون ها، از تماشای فیلم دارای زیرنویس خود لذت ببرید.

هاردساب شدن موفقیت آمیز زیرنویس به فیلم توسط نرم افزار Freemake Video Converter

البته نکته ای در اینجا وجود دارد که بهتر است بیان شود. اگر زیرنویسی که می خواهید به فیلم هاردساب کنید، فارسی است، ممکن است پس از باز کردن فیلم به جای حروف خوانای فارسی مانند تصویر بالا، حروف ناخوانا و عجیبی نمایش داده شوند.

برای رفع این مشکل، نحوه رمزنگاری زیرنویس خود را باید به UTF-8 تغییر دهید. برای این منظور، زیرنویس را با برنامه Notepad ویندوز باز کنید. از نوار بالای این برنامه روی File کلیک کرده و سپس گزینه Save As را انتخاب نمایید. سپس در پنجره باز شده، از لیست کشویی با عنوان Encoding در پایین آن، گزینه UTF-8 را انتخاب کرده و سپس روی Save کلیک نمایید. اگر در این زمینه مشکلی دارید بهتر است مقاله حل مشکل ناخوانا ذخیره شدن حروف فارسی در notepad ویندوز را بخوانید.

پس از این کار، دوباره طبق روش بالا، فایل زیرنویس جدید را به فیلم هاردساب کنید و از تماشای فیلم با زیرنویس فارسی لذت ببرید. البته نرم افزارهای قوی تری نیز برای HardSub کردن زیرنویس به فیلم وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان فونت، اندازه فونت، رنگ فونت و بسیاری دیگر از مشخصات زیرنویس را سفارشی سازی کرد اما دلیل انتخاب نرم افزار Freemake Video Converter برای این منظور، حجم کم این برنامه برای دانلود آن و سادگی استفاده می باشد. با این حال نرم افزار Format Factory نیز، نرم افزار مناسبی برای هاردساب کردن زیرنویس می باشد که قابلیت های بیشتری برای سفارشی سازی فونت دارد.

خوشحال می شویم که تجربه ی خود در زمینه هاردساب کردن زیرنویس را (چه از طریق این آموزش و چه با استفاده از نرم افزارهای دیگر) در بخش نظرات این مقاله با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

به عنوان نکته پایانی، همان طور که گفتیم حذف هاردساب از فیلم تقریبا غیر ممکن می باشد، اما اگر نیاز به انجام چنین کاری دارید، ترفندهایی برای این منظور وجود دارد. برای یادگیری روش های حذف هاردساب از فیلم اینجا کلیک کنید.

آموزش کامل هاردساب کردن زیرنویس به فیلم

یکی از روش های متداول تماشای فیلم های خارجی برای افراد استفاده از زیرنویس می باشد. البته اگر دوبله فیلم موجود باشد، برخی نیز دوبله را ترجیح می دهند.

معمولا زیرنویس ها به صورت فایل های جداگانه ای منتشر می شوند. برای استفاده از زیرنویس، ساده ترین راه، پخش آن به همراه فیلم می باشد و نمایش زیرنویس توسط امکانات پلیرهای ویندوزی یا اندرویدی امکان پذیر است.

اما روش دیگر، چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم به صورت یک فایل MKV می باشد که در مطالب گذشته یادیت روش این کار را به صورت تصویری آموزش دادیم. با این کار زیرنویس و فیلم با هم ادغام شده و به صورت یک فایل در دسترس شما قرار می گیرد. همچنین یکی از مزایای این روش، امکان لغو نمایش این نوع زیرنویس در پلیر یا حذف دائمی آن از ویدئو می باشد.

اما با این حال، این روش گاهی مشکلاتی در پخش و استفاده از ویدئو برای کاربران ایجاد می کند. از جمله اینکه تنها فرمت مورد استفاده در این روش MKV می باشد و گاهی اوقات برخی از پلیرها از این فرمت پشتیبانی نمی کنند. مشکل دیگر این که برخی اوقات با آن که زیرنویس در فایل ویدئویی گنجانده شده است اما توسط پلیر پخش نمی شود!!

سوال پیش می آید، که آیا برای رهایی از مشکلات مهمی مثل محدود بودن به فرمت MKV و یا عدم پخش زیرنویس توسط پلیر، آیا راه حلی وجود دارد؟! پاسخ بله است و روش سوم اینجا به کمک ما می آید. هاردساب (HardSub) کردن زیرنویس روش سومی است که در اینجا ما به شما پیشنهاد می کنیم…

هاردساب چیست؟!

هاردساب (HardSub) از نظر تحت الفظی به معنای سخت کردن زیرنویس می باشد و در عمل به چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم گفته می شود.

اما تفاوت آن با روش دوم یعنی چسباندن زیرنویس به فیلم با فرمت MKV چیست؟ پاسخ این است که چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم به روش هاردساب به معنای حک کردن زیرنویس روی فیلم است به طوری که زیرنویس جزئی از تصویر ویدئو خواهد شد و حذف و پاک کردن آن تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

بنابراین طبق توضیح ارائه شده در بالا، با نقش بستن دائمی زیرنویس روی فیلم، مشکل عدم نمایش در برخی از پلیرها برطرف شده و همچنین محدودیت ما نسبت به استفاده از تنها یک فرمت ویدئویی نیز برداشته می شود.

اما چگونه می توان زیرنویس را به صورت دائمی و هاردساب به ویدئو چسباند؟! اکثر نرم افزارهای ساده و پیشرفته ویرایش ویدئو در کامپیوتر امکان چنین کاری را فراهم کرده اند که از جمله برنامه های سبک در این زمینه می توان به Format Factory، Freemake Video Converter و StaxRip اشاره نمود.

Format Factory نرم افزاری ساده و سبک اما با قابلیت های بالا می باشد که برای تبدیل فرمت های فایل های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد اما با توجه به امکانات زیاد این برنامه رایگان، امکان هاردساب کردن زیرنویس نیز در آن وجود دارد.

از مزایای فرمت فکتوری برای چسباندن زیرنویس امکان سفارشی سازی اندازه فونت و رنگ فونت می باشد و همچنین این برنامه زیرنویس را با فونت مناسبی به هاردساب تبدیل می کند. همچنین حجم این برنامه حدود ۸۰ مگابایت می باشد که حجم زیادی نیست. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا روش استفاده از این نرم افزار برای هاردساب کردن زیرنویس به فیلم را آموزش دهیم. پس ما در ادامه همراه باشید…

قبل از شروع آموزش، پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش هاردساب کردن زیرنویس به فیلم با نرم افزار Freemake Video Converter را نیز مطالعه بفرمایید. اگرچه این برنامه امکانات سفارشی سازی فونت زیرنویس را ندارد اما مزایایی مانند حجم پایین برنامه و سادگی استفاده دارد که ممکن است مورد توجه شما قرار بگیرد.

آموزش کامل هاردساب کردن زیرنویس به فیلم با نرم افزار Format Factory

برای این منظور، ابتدا برنامه فرمت فکتوری را از طریق لینک زیر دانلود بفرمایید:

دانلود برنامه Format Factory

پس از دانلود برنامه هاردساب زیرنویس، فایل را از حالت فشرده خارج کنید و برنامه را نصب نمایید.

انتخاب فایل ویدئویی برای چسباندن زیرنویس به صورت هاردساب به آن

پس از ورود به برنامه، محیط آن به شکل تصویر زیر خواهد بود.

برای شروع، ابتدا باید فرمت فایل خروجی را انتخاب نمایید. از بخش سمت چپ برنامه و “لیست تبدیل فرمتهای فایل فیلم” فرمت خروجی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. فرقی نمی کند چه فرمتی انتخاب می کنید. ما در اینجا فرمت متداول تر MP4 را انتخاب کردیم.

انتخاب فرمت فایل ویدئویی خروجی پس از هاردساب کردن

پنجره جدیدی باز می شود که در مرحله اول باید فیلم مورد نظر خودمان را انتخاب نماییم. برای این منظور روی دکمه “اضافه کردن یک فایل” کلیک نمایید.

کلیک روی دکمه اضافه کردن یک فایل برای انتخاب فیلم مورد نظر برای HardSub

در پنجره بعدی که باز می شود به مسیر ذخیره سازی فیلم مورد نظر رفته و آن را انتخاب کنید و سپس روی Open کلیک نمایید.

انتخاب ویدئوی موردنظر برای هاردساب

همان طور که مشاهده می کنید، ویدئو در لیست برنامه قرار گرفت.

انجام تنظیمات زیرنویس برای تبدیل به هاردساب

حالا برای انجام تنظیمات زیرنویس، روی گزینه “تنظیمات خروجی ها” کلیک نمایید.

کلیک روی دکمه تنظیمات خروجی ها برای انجام تنظیمات زیرنویس

سپس در پنجره ای که باز می شود، به پایین اسکرول کنید تا به قسمت “زیرنویس های اضافی” برسید. این قسمت شامل گزینه هایی است که به کاربرد مهمترین آن ها اشاره می کنیم.

اولین گزینه “نوع” می باشد که باید از لیست کشویی مربوط به آن UTF8 را انتخاب نمایید.

انتخاب نوع رمزنگاری زیرنویس برای هاردساب کردن

گزینه دوم برای انتخاب فایل زیرنویس می باشد. برای این منظور روی علامت سه نقطه کلیک کنید.

کلیک روی دکمه انتخاب فایل زیرنویس

سپس از پنجره باز شده فایل زیرنویس را انتخاب کرده و Open را بزنید.

انتخاب فایل زیرنویس برای تبدیل زیرنویس به هاردساب

توجه داشته باشید که در اینجا فرمت زیرنویس شما تنها می تواند یکی از فرمت های SRT، ASS یا SSA باشد. اگر فرمت زیرنویس شما هیچ کدام از این فرمت ها نیست بهتر است یک زیرنویس با یکی از این فرمت ها پیدا کنید و یا ۳فرمت زیرنویس خود را به SRT تبدیل نمایید.

پس از انتخاب زیرنویس، به پنجره قبلی باز خواهید گشت. حالا از لیست کشویی موجود رو به روی گزینه “حجم فونت ترجمه (%حجم ویدئو)” اندازه فونت زیرنویس را برحسب درصدی از حجم ویدئو انتخاب نمایید.

انتخاب اندازه فونت زیرنویس برحسب درصدی از حجم فیلم

گزینه های مهم بعدی مربوط به رنگ زیرنویس می باشد. در ابتدا گزینه “رنگ فونت ASS” را روی حالت بله قرار دهید.

سپس با استفاده از گزینه “رنگ فونت” می توانید رنگ فونت زیرنویس را انتخاب نمایید و با استفاده از گزینه “رنگ فونت قاب” می توانید رنگ حاشیه حروف زیرنویس را انتخاب کنید.

پس از انجام تنظیمات زیرنویس، روی “باشد” کلیک نمایید.

انتخاب رنگ فونت زیرنویس و حاشیه آن برای هاردساب کردن

به پنجره قبلی باز خواهید گشت. در این پنجره نیز از طریق گزینه “محل خروجی فایلهای تبدیل” در پایین صفحه، می توانید مسیر ذخیره سازی فایل خروجی را انتخاب نمایید.

حالا برای ورود به مرحله بعد، روی “باشد” کلیک کنید.

تعیین مسیر ذخیره سازی فیلم دارای زیرنویس هاردساب (HardSub)

در حالی که انجام تبدیل فرمت ویدئوی انتخابی به لیست کارهای فرمت فکتوری اضافه شده است، به پنجره اصلی این نرم افزار باز خواهید گشت.

شروع کار هاردساب کردن زیرنویس به فیلم توسط Format Factory

برای شروع عملیات هاردساب کردن زیرنویس به فیلم، روی “شروع” در نوار بالا کلیک کنید.

اضافه شدن کار هاردساب کردن زیرنویس به ویدئوی انتخابی به لیست فرمت فکتوری

فرآیند هاردساب کردن (HardSub) آغاز می شود و میزان زمان مورد نیاز برای این کار با توجه به حجم و کیفیت فیلم خروجی شما تعیین می شود.

فرمت فکتوری در حال هاردساب کردن زیرنویس به فیلم

پس از پایان کار، می توانید به مسیر ذخیره سازی فایل خروجی بروید و فایل خود را با استفاده از پلیر مورد نظر باز کنید یا آن را در تلویزیون پخش کرده و از تماشای فیلم با زیرنویس لذت ببرید.

هاردساب موفقیت آمیز زیرنویس به فیلم

نکته ای که اینجا وجود دارد این است که اگر زیرنویس شما فارسی بود و پس از هاردساب شدن به صورت حروف ناخوانایی نمایش داده می شد، باید قبل از چسباندن زیرنویس به فیلم، رمزنگاری آن را به UTF-8 تغییر دهید. برای این منظور، زیرنویس را با Notepad ویندوز باز کرده و از منوی File روی Save As کلیک کنید و در پنجره ذخیره سازی از لیست کشویی Encoding گزینه UTF-8 را انتخاب کرده و Save را بزنید. مقاله حل مشکل ناخوانا ذخیره شدن حروف فارسی در notepad ویندوز، روش این کار را به صورت تصویری آموزش داده است.

در پایان پیشنهاد می کنیم مقاله ۳ روش حذف هاردساب (HardSub) یا زیرنویس چسبیده به فیلم را نیز مطالعه بفرمایید…

مطالب پیشنهادی

جدیدترین مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب مرتبط