- تبلیغات -

اگر صاحب یک سایت وردپرسی هستید، ممکن است برای شما پیش آمده باشد که پس از مدتی قصد تغییر آدرس و دامنه ی سایت خود را کرده اید.

اگر با مشکلات به وجود آمده برای ۲سئو و ترافیک سایت خود با انجام این کار کنار آمده و قصد تغییر آن را کرده باشید حتما به عنوان اولین اقدام، دامنه ی جدید را ثبت کرده و DNS های آن را روی DNSهای هاست خود تنظیم کرده اید.

اما با انجام این کار و ورود به سایت حتما متوجه شده اید که ظاهر سایت شما به هم ریخته است و فونت آن به درستی نمایش داده نمی شود. علاوه بر این شما با کلیک روی هر کدام از لینک های سایت به همان دامنه ی قبلی هدایت شده و با خطا رو به رو می شوید.

دلیل این امر این است که طبق تنظیمات سایت شما، تمامی لینک های آن هنوز روی دامنه ی قبلی تنظیم هستند و به دامنه ی جدید تغییر نیافته اند.

برای رفع مشکلات باید به تنظیمات وردپرس مراجعه کرده و دامنه ی جدید را جایگزین دامنه ی قبلی نمایید. در این مطلب قصد داریم روش انجام همین کار یعنی تغییر آدرس و دامنه ی سایت وردپرسی، را آموزش دهیم.

تغییر آدرس و دامنه ی سایت وردپرسی:

مسیر طی شده:          تنظیمات >> همگانی >> نشانی وردپرس >> نشانی سایت >> ذخیره تغییرات

برای این منظور باید قبل از تغییر DNSهای دامنه ی جدید و قدیمی و تنظیم دامنه ی هاست روی دامنه ی جدید و از دسترس خارج شدن سایت، وارد قسمت مدیریتی سایت وردپرسی خود شوید.

- تبلیغات - آموزش تایپ سریع فارسی و انگلیسی

البته اگر DNSهای دامنه و دامنه ی تنظیم شده روی هاست را تغییر داده اید، روش دیگری برای ۴تغییر آدرس و دامنه ی سایت وردپرسی به وسیله ی ویرایش پایگاه داده سایت وجود دارد.

حال در قسمت مدیریت وردپرس روی “تنظیمات” در نوار سمت راست کلیک نمایید.

در قسمت “تنظیمات همگانی” دو قسمت با عنوان “نشانی وردپرس” و “نشانی سایت” وجود دارد که در کادر رو به روی این دو گزینه، آدرس قبلی سایت وجود دارد.

شما باید آدرس و دامنه ی جدید سایت خود را در هر دوی این کادرها وارد کرده و جایگزین دامنه ی قبلی نمایید. دامنه های جدید را با “http://” وارد کنید.

تغییر آدرس و دامنه ی سایت وردپرسی

حال برای ذخیره تغییرات انجام شده و تنظیم شدن دامنه ی جدید برای وردپرس روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

تغییر آدرس و دامنه ی سایت وردپرسی

پس از تغییر موفقیت آمیز دامنه ها، حال به تنظیم DNSهای دامنه ی خود روی هاست و تنظیم هاست روی دامنه ی جدید بپردازید.

پس از انجام این تغییرات سایت شما با دامنه ی جدید بدون مشکل در دسترس خواهد بود.

در صورت بروز مشکل می توانید از روش ۶ ویرایش پایگاه داده سایت برای تغییر آدرس و دامنه ی سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

- تبلیغات -
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید ...)
Loading...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید