- تبلیغات -
0
(0)

پس از مدتی استفاده از گوشی بهتر است در صورت امکان آن را به تنظیمات کارخانه برگردانیم. این کار دلایل بسیاری می تواند داشته باشد. یکی از مهم ترین دلایل آن افزایش سرعت گوشی و پاک شدن تمامی فایل های اضافه داخل حافظه گوشی می باشد.

پس از نصب هر نرم افزاری فایل هایی توسط آن در گوشی شما ایجاد می شود. برخی از این فایل ها حتی پس از حذف نصب برنامه از گوشی شما پاک نمی شوند و یک مقدار از فضای گوشی شما را اشغال کرده و احتمالا باعث کاهش سرعت گوشی می شوند.

برای حذف کامل این فایل ها می توان گوشی را به تنظیمات کارخانه برگرداند. قبل از هر چیز نیاز به گرفتن نسخه ی پشتیبان از تمامی اطلاعات گوشی شما می باشد. نرم افزارهای بسیاری برای این کار موجود هستند. Go backup یکی از بهترین این نرم افزارها است.

ممکن است اطلاعات برخی از نرم افزارهای شما توسط نرم افزار گفته شده پشتیبان گرفته نشوند. در این صورت اگر خود آن نرم افزار دارای امکان پشتیبان گیری است می توانید اقدام کنید. اگر هم این قابلیت وجود ندارد بهتر است خودتان به صورت دستی از آن اطلاعات پستیبان گیری کنید.

یکی از مهم ترین اطلاعات داخل گوشی یادداشت ها می باشد. برخی از نرم افزارهای پیش فرض یادداشت گوشی ها دارای قابلیت پشتیبان گیری هستند اما evernote یکی از بهترین نرم افزارهای یادداشت حرفه ای در گوشی است که اطلاعات شما را در یکی فضای اختصاصی در وب به صورت رایگان ذخیره کرده و به این صورت بازگردانی آن به راحتی انجام می شود.

پس از پشتیبان گیری از اطلاعات نوبت به بازگردانی به تنظیمات کارخانه می شود.

آموزش بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه:

وارد تنظیمات گوشی خود شده و از قسمت personal گزینه backup and reset را انتخاب کنید.

- تبلیغات -

بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه

پس از آن factory data reset را انتخاب کنید تا وارد صفحه بعد شوید.

افزایش سرعت گوشی با بازگرداندن ان به تنظیمات کارخانه

مسیر طی شده:                                  Settings>>personal>>backup and reset>>factory data reset>>reset device>>your password>>delete all

در این صفحه اطلاعاتی در مورد این کار برای شما نمایش داده می شود. این مطالب به طور خلاصه به شما می گوید که با انجام این فرآیند تمام اطلاعات شما از جمله پیامک ها، مخاطبین، برنامه ها و فایل های موجود در حافظه ی گوشی شما پاک می شوند.

اگر قبلا از این اطلاعات پشتیبان گرفته اید می توانید با خیال راحت گزینه reset device را انتخاب کنید. پس از آن اگر گوشی شما قفلی داشته باشد نیاز است که یکبار این قفل را در گوشی وارد کنید. این کار در صفحه ی بعدی صورت می گیرد و برای اطمینان از انجام این عملیات توسط صاحب گوشی می باشد.

تنظیمات کارخانه reset factory

پس از آن برای آخرین بار از شما درباره اطمینان برای انجام این کار سوال می شود. با انتخاب گزینه delete all کلیه اطلاعات گوشی شما حذف شده و راه برگشتی وجود ندارد. پس دقت کنید.

بازگرداندن گوشی یه تنظیمات کارخانه

فرآیند بازگردانی به تنظیمات کارخانه حدود ۵ دقیقه طول می کشد. در این مدت گوشی خود را خاموش و روشن نکنید تا آسیبی نبیند. همچنین دقت داشته باشید که باتری گوشی شارژ کافی داشته باشد.

پس از مدتی گوشی شما بالا می آید و دوباره همه نظر مثل روز اولش از خواهد بود. ابتدا یک تنظیمات کلی برای گوشی شما آورده می شود که در صورت تمایل می توانید آن ها را انحام داده یا رد کنید. پس از آن وارد صفحه خانه شده و فرآیند ریست فکتوری پایان می یابد. حال می توانید کلیه اطلاعاتی که از آن ها پشتیبان گرفته اید به راحتی بازگردانی کنید.

توصیه می شود که هر چند وقت یک بار (مثلا ۶ ماه) این کار را انحام دهید تا هم از سرعت بالای آن لذت ببرید و هم عمر گوشی شما بالاتر بیاید.

چقدر این مطلب برای شما سودمند بود؟

<< یک ستاره | پنج ستاره >>

رای میانگین: 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

(اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید...)

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید