- تبلیغات -
1
(1)

تهیه نسخه ی پشتیبان از اطلاعات گوشی از جمله برنامه ها، پیام ها، مخاطبان، گزارش تماس ها و … یکی از مواردی است که مطمئنا گاهی برای افراد مختلف لازم می شود. این نیاز می تواند به دلایل متفاوتی به وجود آید از جمله برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه.

به هر حال نرم افزارهای بسیاری برای گرفتن نسخه ی پشتیبان از گوشی و بازگردانی آن موجود هستند. یکی از بهترین این نرم افزارها Go backup است. این نرم افزار در دو نسخه ی رایگان و با پرداخت درون برنامه ای عرضه شده است. نسخه پولی آن برای گرفتن پشتیبان از پیامک ها نیاز به ارتقا به نسخه کامل دارد. البته نسخه ی پولی ان قابلیت گرفتن پشتیبان از تصاویر و صدای اعلانات تنظیم شده به صورت رایگان دارد که در نسخه ی رایگان این برنامه این امکان وجود ندارد.

به هر حال استفاده از این دو برنامه مشابه هم و بسیار آسان است. در ادامه توضیحات لازم برای کار با این نسخه ی رایگان برنامه بیان خواهد شد.

لازم به ذکر است که نسخه ی رایگان این برنامه دارای آیکون سبز (gobackup-green) و نسخه پولی آن دارای آیکون آبی (gobackup-blue) می باشد.

روش استفاده از برنامه Go backup:

قبل از شروع بهتر است بدانید که در صورتی که گوشی شما روت نشده باشد این برنامه و تمامی برنامه های مشابه فقط می توانند از فایل اصلی برنامه های شما پشتیبان بگیرند و نمی توانند از فایل ها و تنظیمات شما در آن برنامه پشتیبان بگیرند و آن ها را باز گردانند. در ادامه نسخه ی روت نشده برنامه آموزش می دهد که البته تفاوت چندانی با نسخه روت شده آن ندارد.

پس از ورود به برنامه گزینه New Backup را لمس کنید.

گرفتن نسخه پشتیبان

- تبلیغات -

در صفحه ی بعد می توانید انتخاب کنید که می خواهید از چه موارد و برنامه هایی پشتیبان بگیرید. با زدن تیک همه ی آن ها از همه ی موارد موجود نسخه ی پشتیبان تهیه می شود.

پس از انتخاب بر روی گزینه start backup بزنید تا فرآیند پشتیبان گیری آغاز شود. در حین انجام عملیات پشتیبان گیری گوشی خود را خاموش یا ری استارت نکنید تا به فایل های پشتیبان آسیبی وارد نشود.

 

انتخاب موارد برای پشتیبان گیری

 

پشتیبان گیری

پس از پایان عملیات بر روی گزینه save بزنید تا نسخه های پشتیبان در گوشی شما ذخیره شوند. می توانید گزینه Finish را لمس کنید تا وارد صفحه ی اول برنامه شوید.

نتایج پشتیبان گیری

فایل های پشتیبان در حافظه ی اصلی گوشی و پوشه GOBackup ذخیره می شوند. در نسخه ی پولی و پیشرفته این برنامه فایل ها به صورت پیش فرض در مموری کارت ذخیره می شوند مگر این که مموری موجود نباشد. همچنین در این نسخه یک پشتیبان جداگانه از خود برنامه گرفته می شود اما در نسخه رایگان شما باید از قبل خودتان از این برنامه پشتیبان بگیرید و یا آن را فروشگاه های اپلیکیشن دانلود کنید.

بازگردانی فایل های پشتیبان:

برای بازگردانی اگر فایل های پشتیبان شما در حافظه گوشی موجود نیست آن ها را در این حافظه کپی کنید.

سپس وارد برنامه شوید و گزینه Restore را لمس کنید.

بازگردانی پشتیبان

در صفحه جدید لیستی از نسخه های پشتیبان گرفته شده بر اساس تاریخ و ساعت مرتب شده اند. نسخه ی دلخواه را لمس کنید.

انتخاب نسخه پشتیبان دلخواه

حال مواردی را که می خواهید باز گردانده شوند را تیک دار کنید و گزینه restore را لمس کنید. فرآیند بازگردانی آغاز می شود. توجه داشته باشید که در گوشی های روت نشده فقط اپ های شما نصب می شوند اما تنظیمات داخل آن ها قابلیت باز گشت ندارند. همچنین برای نصب هر یک از برنامه ها نیاز به اجازه شما است در حالی که در گوشی های روت شده نیازی به این اجازه نیست.

انتخاب موارد بازگردانی

پس از پایان فرآیند پشتیبان گیری صفحه ی موفقیت آمیز بودن عملیات نمایش داده می شود. می توانید گزینه Finish را لمس کنید.

فرآیند بازگردانی

برای یادگیری روش حل مشکل دانلود نشدن فیلم ها و عکس ها در تلگرام اینجا کلیک کنید…

چقدر این مطلب برای شما سودمند بود؟

<< یک ستاره | پنج ستاره >>

رای میانگین: 1 / 5. تعداد رای دهندگان: 1

(اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید...)

- تبلیغات -

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید