- تبلیغات -
4
(8)

پس از مدتی استفاده از اینترنت دانلود منیجر کم کم متوجه خواهید شد که این برنامه به هنگام نمایش پنجره ی اطلاعات دانلود به صورت خودکار شروع به دانلود فایل مورد نظر می کند.

این قابلیت از یک طرف خوب است به این دلیل که سرعت دسترسی کاربر را به فایل مورد نظر افزایش می دهد اما گاهی کاربر نمی خواهد این دانلود خودکار انجام شود. مثلا شرکت های ارائه ی اینترنت معمولا هزینه ی حجم اینترنت را در ساعاتی از شب کم می کنند یا حتی به صفر می رسانند. در این صورت ممکن است شما بخواهید دانلود فایلتان را شب انجام دهید. اما شاید نخواهید قسمتی از فایل هر چند کم توسط IDM در ساعاتی که هزینه ی اینترنت زیاد است دانلود شود.

نگران نباشید! با یک تغییر کوچک در تنظیمات این نرم افزار می توانید قابلیت دانلود خودکار را متوقف کنید.

روش جلوگیری از دانلود خودکار فایل:

مسیر تنظیمات:                                           Downloads>>Options>>downloads

برای این کار ابتدا وارد نرم افزار شوید و از قسمت Downloads (دانلودها) در بالای پنجره ی نرم افزار گزینه ی options (تنظیمات) را انتخاب کنید.

تنظیمات دانلود خودکار

در پنجره ی باز شده تب downloads را باز کرده و تیک گزینه ی start downloading immediately while displaying “download file info” dialog (همانطور که در تصویر مشاهده می کنید احتمالا گزینه سوم می باشد) بردارید.

- تبلیغات -

لغو دانلود خودکار

خب کار تمام است! از این به بعد دیگر می توانید نگران مصرف حجم اینترنت خود از طریق دانلود خودکار اینترنت دانلود منیجر نباشید.

برای آشنایی بیشتر با گزینه های پنجره ی اطلاعات دانلود اینترنت دانلود منیجر اینجا کلیک کنید …

 

چقدر این مطلب برای شما سودمند بود؟

<< یک ستاره | پنج ستاره >>

رای میانگین: 4 / 5. تعداد رای دهندگان: 8

(اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید...)

- تبلیغات -

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید