- تبلیغات -
0
(0)

نرم افزار های مولتی مدیا از فایل های تصویری و صوتی و فیلم با فرمت های مختلف پشتیبانی می کنند اما انواع آنها آنقدر زیاد است که ممکن است فایل مورد نظر شما در لیست فایل های قابل پشتیبانی نرم افزار موجود نباشد اما آن نرم افزار به دلیل تشابه آن فرمت آن فایل با فرمت هایی که پشتیبانی می کند می تواند از فایل ناشناخته ی شما نیز پشتیبانی کند و آن را باز نماید.

در این مطلب ترفندی را به شما آموزش می دهیم که می تواند مشکل شما را در ۷۰% مواقع حل نماید و نرم افزار فایل شما را پشتیبانی کند و آن را نمایش دهد.

در این مطلب به عنوان نمونه نرم افزار Format Factory را مثال می زنیم اما این ترفند برای انواع نرم افزار ها قابل استفاده می باشد.

نرم افزار را با انواع فرمت ها سازگار کنید!!!

برای نمونه تبدیل فیلم با فرمت .tps را مثال می زنیم. این فرمت ، فرمت ضبط اکثر گیرنده های ماهواره ای است اما بعضی از پلیرها توانایی خواندن آن را ندارند. این فرمت مشابه .mpeg که متداول تر است می باشد.

به هنگام ورود به صفحه ی انتخاب فایل در نرم افزار Format Factory و سپس رفتن به مسیر فایل مورد نظر خواهید دید که این نرم افزار از این فرمت پشتیبانی نمی کند و در نتیجه آن را نمایش نمی دهد!

screenshot-10

دلیل این امر ناشناخته بودن نام فرمت است. در قسمت پایین سمت راست پنجره یک کشویی وجود دارد که در حالت پیش فرض نوشته ای به صورت تمام فایل های قابل پشتیبانی (all supported files) یا مشابه آن و یا نام فرمت ها نمایش داده می شود.

- تبلیغات -

وقتی این کشویی را باز کنید لیستی از انواع فایل ها را خواهید دید. در پایان این لیست گزینه ای به نام all files موجود می باشد که با انتخاب آن کلیه ی فایل های داخل پوشه ازجمله فایل ناشناخته شما نمایش داده خواهند شد.

نمایش همه فایل های دارای انواع فرمت ها

با این کار می توانید فایل مورد نظر را انتخاب کنید. به همین سادگی! البته توجه داشته باشید که این ترفند همه جا کارآیی ندارد و ممکن است کلا فرمت شما برای نرم افزار مورد نظر ناشناخته باشد و خطا بدهد اما در اکثر اوقات می توانید از این ترفند بدون مشکل استفاده کنید.

screenshot-12

همچنین این ترفند مربوط به فرمت یا نرم افزار خاصی نیست و برای انواع نرم افزار ها و همچنین انواع فرمت های صوتی،تصویری،فیلم ، اسناد ، فایل های فشرده و … قابل انجام است.

برای آشنایی با نرم افزار قدرتمند Format Factory و روش کار با آن می توانید به این مطلب مراجعه کنید…

چقدر این مطلب برای شما سودمند بود؟

<< یک ستاره | پنج ستاره >>

رای میانگین: 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

(اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید...)

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید