- تبلیغات -
4
(35)

در مطالب گذشته یادیت روش نمایش زیرنویس فیلم در نرم افزار PotPlayer را آموزش دادیم.

معمولا زیرنویس ها با فیلم هماهنگ هستند اما در برخی از موارد متاسفانه زیرنویس با صدای بازیگران هماهنگ نیز و جلوتر یا عقب تر از آن می باشد.

در این مواقع شما باید زمان پخش زیرنویس را جلوتر یا عقب تر از پخش ویدئو قرار دهید، تا نمایش جملات آن، با صدای بازیگران همزمان شود.

روش انجام این کار بسیار آسان است. در ادامه با یادیت همراه باشید تا چگونگی هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer را به صورت تصویری بیاموزید.

روش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer:

چگونگی جلو بردن یا عقب بردن زیرنویس به اندازه ۰٫۵ ثانیه:

برای این منظور پس از این که فیلم و زیرنویس را در پات پلیر پخش کردید، روی صفحه کلیک راست نمایید و روی Subtitles کلیک نمایید.

پس از آن، از منوی جدید، گزینه ی Subtitle Sync را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، لیست جدیدی شامل چندین گزینه برای هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم از طریق جلوتر یا عقب تر بردن آن یا تغییر سرعت پخش زیرنویس نمایش داده می شود.

روش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer

- تبلیغات - آموزش تایپ سریع فارسی و انگلیسی

در صورتی که می خواهید زیرنویس به اندازه ۰٫۵ ثانیه جلوتر از خود فیلم (-۰٫۵) پخش شود، روی گزینه ۰٫۵ Sec. Faster کلیک کنید. هر بار که روی این گزینه کلیک می کنید، زیرنویس به اندازه ۰٫۵ ثانیه جلوتر می افتد. اما برای راحتی و سرعت بیشتر جلو بردن زیرنویس می توانید کلید > کیبورد خود را نیز فشار دهید. با هر بار فشردن این دکمه نیز، زیرنویس شما به اندازه ۰٫۵ ثانیه جلو می افتد.

موقعیت کلیدهای > و < و / در کیبورد، در تصویر پایانی این مطلب نمایش داده شده است.

اما اگر می خواهید زیرنویس به اندازه ۰٫۵ ثانیه عقب تر از خود فیلم (۰٫۵) باشد، می توانید روی گزینه ی ۰٫۵ Sec. Slower کلیک کنید. همچنین برای سرعت بیشتر در عقب بردن زیرنویس، می توانید هر بار کلید < کیبورد را فشار دهید.

پس از آن مقدار جلو رفتن (یا عقب رفتن) زیرنویس با یک خط آبی رنگ در گوشه بالا سمت چپ نرم افزار نمایش داده می شود. به عنوان مثال زیرنویس ما به اندازه ۱٫۵ ثانیه جلوتر از فیلم (-۱٫۵) می باشد.

مشاهده مقدار جلوتر یا عقب تر افتادن پخش زیرنویس در PotPlayer

چگونگی جلو بردن یا عقب بردن زیرنویس به اندازه ۵ یا ۵۰ ثانیه:

با این حال اگر می خواهید با سرعت های بیشتری زمان پخش زیرنویس را جلوتر یا عقب تر ببرید می توانید از گزینه های دیگر لیست (تصویر اول) استفاده کنید.

اگر می خواهید زیرنویس هر بار به اندازه ۵ ثانیه جلو بیوفتد می توانید از گزینه ی ۵ Sec. Faster یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+> کیبورد استفاده کنید و اگر می خواهید زیرنویس هر بار به اندازه ۵ ثانیه عقب بیوفتد می توانید گزینه ی ۵ Sec. Slower را انتخاب کنید یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+< کیبورد را فشار دهید.

همچنین اگر می خواهید این تغییرات ۵۰ ثانیه ۵۰ ثانیه باشند، برای جلوتر بردن زیرنویس می توانید از گزینه ۵۰ Sec. Faster یا کلیدهای ترکیبی Alt+> و برای عقب تر بردن آن از گزینه ی ۵۰ Sec. Slower یا کلیدهای Alt+< استفاده کنید.

برگرداندن زمان پخش زیرنویس به حالت اولیه:

در نهایت ممکن است بخواهید هماهنگی زیرنویس و فیلم را به همان حالت اول پیش فرض (اختلاف پخش فیلم و زیرنویس صفر ثانیه) بازگردانید. برای این منظور نیز کافیست از لیست، گزینه ی Default Subtitle Sync را انتخاب کنید یا برای راحتی خود کلید / کیبورد را فشار دهید.

دکمه های کیبورد برای هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در PotPlayerدر پایان پیشنهاد می کنیم به مطلب همزمان کردن نمایش زیرنویس و فیلم در KMPlayer نیز سر بزنید.

چقدر این مطلب برای شما سودمند بود؟

<< یک ستاره | پنج ستاره >>

رای میانگین: 4 / 5. تعداد رای دهندگان: 35

(اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید...)

- تبلیغات -
اصلاح تمام نيم فاصله های متن تنها با يک کليک - تايپ افزار

4 دیدگاه‌ها

 1. سلام خسته نباشید
  من مدتی هست که سریال زیاد نگاه میکنم. بارها برام پیش آمده که زیرنویسی با کیفیتی از فیلم که دانلود کردم منطبق نیست ابتدای فیلم زیرنویس منطبق هست و در انتها باید زیرنویس چند ثانیه جلو برده شود برای مثال باید ۷٫۵ ثانیه جلو برده شود تا هماهنگ شه برای این مثال محاسبه کردم و باید درصد سرعت پخش زیرنویس %۰٫۳ در طول کل فیلم افزایش پیدا کند تا تنظیم شود.
  میخواستم بپرسم که PotPlayer میتونه این کار را انجام بده؟
  اگر نه برنامه ای هست که کار من را راه بیاندازه؟

  • سلام مهران عزیز
   احتمالا با قابلیت Convert Subtitle FPS بتونید این کار رو انجام بدید.
   برای این منظور روی صفحه کلیک راست کنید و پس از انتخاب Subtitles و سپس Subtitle Sync در لیست سوم گزینه Convert Subtitle FPS را انتخاب کنید.
   سپس در پنجره نمایش داده شده، طبق مثال خودتون، از عدد داخل کادر Output FPS مقدار ۰٫۳% کم کنید و سپس OK را بزنید.
   احتمالا با این کار مشکلتون حل بشه.
   با آرزوی بهترین ها برای شما

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید