- تبلیغات -
3.8
(4)

امروزه گوشی های هوشمند بخش جدا ناپذیری از زندگی روزمره ما شده اند. این گوشی های به دلیل کاربردهای بیشماری که دارند مورد استقبال اکثر افراد جامعه قرار گرفته اند. یکی از ویژگی های جالب گوشی های هوشمند تبدیل آن ها به مودم همراه برای اتصال دیگر وسایل مانند لب تب و گوشی های هوشمند به گوشی مودم شده می باشد.

این کار بسیار کاربردی است و روش انجام ان نیز بسیار آسان است.

روش تبدیل گوشی تلفن همراه به مودم:

ابتدا وارد settings گوشی خود شوید و گزینه ی tethering and portable(mobile) hotspot را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این گزینه ممکن است در یک قسمت تنظیم فرعی مانند more settings یا با عناوین متفاوت دیگری باشد اما hotspot جز اصلی ترین کلمات این عبارت است که بیانگر تبدیل گوشی به مودم می باشد.

تبدیل گوشی هوشمند به مودم همراه

 

تبدیل گوشی اندرویدی به مودم همراه

سپس گزینه hotspot را که رو به روی آن علامت روشن و خاموش وجود دارد را انتخاب پیدا کنید و آن را روشن کنید. با روشن کردن هات اسپات اعلان روشن بودن ان در قسمت اعلانات گوشی شما قرار می گیرد.

- تبلیغات -

تبدیل گوشی به یک مودم

به همین سادگی توانستیم گوشی خود را به یک مودم تبدیل کنیم. توجه داشته باشید که پس از انجام این تنظیمات حتما دیتای گوشی خود را روشن کنید تا گوشی به اینترنت متصل باشد.

رمزگذاری و دیگر تنظیمات هات اسپات گوشی:

در همان قسمتی که هات اسپات را روشن کردید نوشته های ان را لمس کنید تا وارد تنظیمات آن شوید.

در صفحه باز شده نام مودم همراه خود و همچنین دستگاه هایی که به آن متصل هستند را مشاهده می کنید.

با لمس دکمه منوی گوشی و باز کردن آن گزینه configure را انتخاب کنید تا بتوانید تنظیمات مربوط به پیکربندی مودم همراه را انجام دهید.

تنظیمات هات اسپات گوشی

در صفحه ی باز شده می توانید در قسمت network ssid نام دلخواه مودم خود را تایپ کنید و همچنین در قسمت password رمز آن را وارد نمایید. توجه داشته باشید که برای رمزدار کردن مودم حتما باید قسمت security بر روی wpa2 psk یا wpa psk تنظیم باشد. اگر می خواهید مودم شما بدون رمز باشد قسمت security را بر روی open تنظیم نمایید.

پس از انجام تنظیمات save را بزنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند.

تغییر نام و رمز عبور مودم همراه

توجه داشته باشید که به دلیل انرژی که این قابلیت مصرف می کند باتری گوشی شما زودتر خالی می شود. پس بعد از پایان نیاز خود به این قابلیت حتما آن را به همان روشی که روشن کردید خاموش نمایید.

البته برخی از گوشی ها قابلیت تنظیم خاموش کردن خودکار هات اسپات در صورتی که دستگاهی به آن متصل نباشد را دارند که می توانید از همان قسمت منو آن را تنظیم نمایید.

برای یادگیری چگونگی بازگرداندن گوشی خود به تنظیمات کارخانه بدون از دست رفتن اطلاعات آن، برای افزایش سرعت عملکرد گوشی اینجا کلیک کنید…

چقدر این مطلب برای شما سودمند بود؟

<< یک ستاره | پنج ستاره >>

رای میانگین: 3.8 / 5. تعداد رای دهندگان: 4

(اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید...)

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید