- تبلیغات -
0
(0)

امروزه پایگاه داده یکی از مهم ترین قسمت هایی یک سایت می باشد که بسیاری از اطلاعات و مطالب به صورت جدول بندی شده و مرتب اما رمزنگاری شده در آن نگه داری می شود.

اگرچه پایگاه داده ی سایت های مختلف مانند سایت های وردپرسی به صورت خودکار ایجاد شده و پر می شود اما با این وجود ممکن است روزی نیاز پیدا کنید که برخی از اطلاعات موجود در آن را به صورت دستی ویرایش کنید.

- تبلیغات -

اما همان طور که در بالا گفته شد اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده رمزنگاری شده و به راحتی قابل خواندن و ویرایش نمی باشد.

اما در تمامی کنترل پنل های هاست و سرور از جمله کنترل پنل Cpanel و DirectAdmin نرم افزار phpMyAdmin وجود دارد که با استفاده از آن می توان به راحتی پایگاه داده را خوانده و آن را ویرایش نمود.

البته با وجود آسانی کار با این نرم افزار اما باز هم ویرایش پایگاه داده کاری تخصصی می باشد. بنابراین اگر قصد ویرایش پایگاه داده ی سایت خود را دارید حتما با افراد برنامه نویس وب حرفه ای مشورت بگیرید.

در این مطلب می خواهیم روش ورود به phpMyAdmin در Cpanel و DirectAdmin را آموزش دهیم و به صورت مختصر توضیحاتی درباره ی ویرایش دستی پایگاه داده سایت با استفاده از آن ارائه کنیم.

روش ورود به phpMyAdmin در Cpanel و DirectAdmin و ویرایش دستی پایگاه داده سایت با استفاده از آن:

ورود به phpMyAdmin در Cpanel:

برای این کار کافیست پس از ورود به کنترل پنل خود، از قسمت DATABASES روی گزینه ی phpMyAdmin کلیک کنید.

به احتمال زیاد به صورت مستقیم وارد این نرم افزار خواهید شد اما در صورتی که از شما نام کاربری و رمز عبور خواسته شد می توانید از همان نام کاربری و رمز عبور ورود به هاست که به هنگام خریداری آن در اختیار شما قرار گرفته است استفاده کنید.

ورود به phpMyAdmin در Cpanel

ورود به phpMyAdmin در DirectAdmin:

روش ورود به phpMyAdmin در DirectAdmin نیز درست همانند قسمت قبل می باشد و برای این کار باید پس از ورود به کنترل پنل از قسمت Advanced Features روی گزینه ی phpMyAdmin کلیک کنید.

ورود به phpMyAdmin در DirectAdmin

اگر مانند تصویر زیر از شما نام کاربری و رمز عبور خواسته شد می توانید همان نام کاربری و رمز عبوری را که برای ورود به هاست استفاده می کنید به کار ببرید یا آن را از پشتیبانی هاست خود درخواست نمایید.

روش ورود به phpMyAdmin در Cpanel و DirectAdmin و ویرایش پایگاه داده با آن

ویرایش دستی پایگاه داده سایت با استفاده از phpMyAdmin:

تصویر زیر محیط کاربری نرم افزار phpMyAdmin را نشان می دهید.

در نوار سمت چپ لیستی از تمامی پایگاه های داده ی موجود در هاست شما نمایش داده می شود که با کلیک روی علامت () کنار آن ها می توانید لیست تمامی گزینه ها و ردیف های موجود در آن را مشاهده کنید و با کلیک روی این گزینه ها به دیگر گزینه ها و جداول موجود در پایگاه داده دسترسی پیدا کرده و از قسمت راست صفحه، آن ها را ویرایش نمایید.

باز هم متذکر می شویم که ویرایش پایگاه داده ی سایت کاری تخصصی بوده و بهتر است توسط یک برنامه نویس حرفه ای انجام شود.

روش ورود به phpMyAdmin در Cpanel و DirectAdmin و ویرایش دستی پایگاه داده سایت با استفاده از آن

در پایان باید بگوییم که بکاپ گیری از پایگاه داده ی سایت (Database) با استفاده از نرم افزار phpMyAdmin نیز امکان پذیر است.

چقدر این مطلب برای شما سودمند بود؟

<< یک ستاره | پنج ستاره >>

رای میانگین: 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

(اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید...)

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید