- تبلیغات -

ورد یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای ویرایش متن می باشد که افراد و سازمان های بسیاری از آن برای ویرایش متون خود استفاده می نمایند.

این نرم افزار دارای امکانات بسیاری می باشد که به کاربر کمک می کند تا سند خود را آن طور که می خواهد تغییر دهد.

اما به دلیل این که زبان اصلی این نرم افزار انگلیسی است برای برخی افراد این مشکل به وجود می آید که به هنگام تایپ فارسی متن از چپ به راست نوشته می شود.

روش رفع این مشکل برای تمامی مجموعه نرم افزارهای آفیس بسیار آسان است و با یک کلیک انجام می شود. اما این روش موقتی است و اگر سند جدیدی را باز کنید دوباره متن شما از چپ به راست نوشته می شود. در ادامه مطلب روش تنظیم دائمی ورد و نرم افزارهای دیگر آفیس برای نوشتن متن از راست به چپ آموزش داده می شود.

این آموزش مربوط به آفیس ۲۰۱۶ است اما برای نسخه های دیگر این مجموعه نرم افزاری نیز کاربردی است.

تنظیم نوشتن متن از راست به چپ:

برای این کار کافیست بر روی آیکون (rtol) کلیک کنید تا متن شما از راست نوشته شود. برای چپ چین کردن آن نیز می توانید آیکون کناری آن یعنی (ltor) را انتخاب کنید.

تنظیم نوشتن از راست به چپ

تنظیم دائمی نوشتن متن از راست به چپ:
- تبلیغات -

مسیر طی شده:                       Home>>paragraph settings>> indents and spacing>>general>>right to left>>set as default>>all documents…>>ok

برای این کار از تب Home و در قسمت Paragraph بر روی (screenshot-1688) از قسمت پایین و سمت راست کلیک کنید تا پنجره مربوط به تنظیمات آن قسمت باز شود.

تنظیم دائمی نوشتن از راست به چپ

حال در تب indents and spacing و از قسمت general گزینه right to left را انتخاب کنید. حال کافیست گزینه set as default را انتخاب کنید تا پنجره ی کوچکی باز شود. دراین پنجره اگر می خواهید این تنظیم شما فقط برای همین سند ذخیره شود گزینه اول و اگر می خواهید این تنظیم برای همه ی اسناد به صورت دائم ذخیره شود گزینه دوم را انتخاب کنید. سپس ok را بزنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

تنظیم دائمی نوشتن از راست به چپ

کار تمام است! برای اطمینان از ذخیره تنظیمات انجام شده می توانید یک بار از ورد خارج شده و دوباره وارد آن شوید تا ببینید به صورت پیش فرض متن از راست به چپ نوشته می شود.

برای یادگیری روش فارسی کردن زبان پیش فرض ورد و دیگر نرم افزارهای آفیس اینجا کلیک کنید…

- تبلیغات -
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 رای, میانگین: 4٫00 )
Loading...

5 دیدگاه‌ها

Comments are closed.