- تبلیغات -

حتما برای شما هم پیش آمده است که وقت زیادی را برای ایجاد و ویرایش یک سند ورد اختصاص داده باشید و فونت، اندازه ی فونت، ترازبندی ها و حتی صفحات سند خود را تنظیم کرده باشید.

پس از آن با خیالی آسوده فایل ورد نهایی را در یک فلش کپی کرده و آن را در یک کامپیوتر دیگر باز کرده باشید. اما پس از باز شدن آن شاهد یک اتفاق باورنکردنی بوده اید. ممکن است در این حالت با صفحه ای مشابه با تصویر زیر رو به رو شده باشید که در آن تمامی تنظیمات فونت و اندازه های فایل شما تغییر کرده اند!

به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر

دلیل بروز این مشکل نبودن فونت انتخابی شما برای سند ورد در کامپیوتر مقصد می باشد که باعث به هم ریختن فایل ورد شما شده است.

ممکن است برای رفع این مشکل تبدیل فایل ورد به یک فایل PDF راه حل مناسبی باشد اما این مورد، مشکلات خود را نیز دارد که از جمله ی آن می توان به غیر قابل ویرایش بودن فایل PDF اشاره کرد.

در ادامه ی این مطلب قصد داریم راه حلی را به شما معرفی کنیم که از به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر جلوگیری کند.

قبل از شروع، این نکته را هم ذکر می کنیم که این مطلب بر اساس ورد ۲۰۱۶ نوشته شده است اما در نسخه های قدیمی تر ورد نیز قابل استفاده می باشد.

راه حل جلوگیری از به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر:

- تبلیغات - آموزش تایپ سریع فارسی و انگلیسی

مسیر طی شده:                        Word >> File >> Save As >> Browse >> Tools >> Save Options >> Embed fonts in the file >> OK >> Save >> OK

با استفاده از این روش ما قصد داریم تا همراه سند ورد، فونت استفاده شده در آن را نیز داخل آن، جاسازی کرده و ذخیره کنیم تا هنگام باز کردن فایل در کامپیوترهای دیگر، از فونت ذخیره شده در خود فایل استفاده شود و در نتیجه از به هم ریختن متن و فونت آن جلوگیری به عمل آید.

برای این کار از زبانه های بالای ورد، روی گزینه ی File کلیک کنید.

پس از آن از نوار سمت چپ، گزینه ی Save (یا Save As) را انتخاب نمایید.

راه حل جلوگیری از به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر

در پنجره ی باز شده باید محل ذخیره سازی سند ورد و نام آن را مشخص نمایید.

حال برای جا دادن فونت سند در فایل ورد، از پایین پنجره روی Tools کلیک کنید و از لیست باز شده، Save Options را انتخاب نمایید.

راه حل جلوگیری از به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر

پنجره ی جدید باز می شود. در انتهای این پنجره تیک گزینه ی Embed fonts in the file را فعال کنید.

علاوه بر این برای این که حجم فایل ورد شما خیلی زیاد نشود، تیک گزینه ی بعدی یعنی Embed only the characters used in the document را نیز فعال کنید.

حال روی OK کلیک نمایید.

جلوگیری از به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر با جا دادن و ذخیره کردن فونت سند در فایل

به پنجره ی قبلی باز خواهید گشت. برای ذخیره ی فایل Save را بزنید.

راه حل جلوگیری از به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر

پس از آن اگر سوالی از شما پرسیده شد، روی OK کلیک نمایید.

جلوگیری از به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر

حال به محل ذخیره ی فایل ورد مراجعه کنید و آن را داخل یک فلش کپی کرده و سپس با خیالی آسوده آن را در کامپیوترهای دیگر باز کنید، چرا که فونت و تنظیمات متن آن درست به همان شکلی که در کامپیوتر خود آن ها را اعمال کرده اید، باز خواهند شد.

جلوگیری از به هم ریختن متن و فونت آن پس از انتقال فایل های ورد به کامپیوترهای دیگر

- تبلیغات -
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید ...)
Loading...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید