- تبلیغات -

همان طور که می دانید، تاریخ و زمان را می توان به چند شکل متفاوت بسته به موقعیت مورد استفاده و نظر و سلیقه ی استفاده کننده، نمایش داد.

به عنوان مثال هم می توان تاریخ را به صورت روز، سال و نام ماه (مانند ۲۱ مرداد، ۱۳۹۶) نمایش داد و هم می توان به جای نام ماه از عدد اختصاص داده شده به آن (۱۳۹۶-۰۵-۲۱) استفاده کرد و دیگر فرمت های موجود و رایج.

علاوه بر این زمان را عمدتا می توان به صورت ۱۲ ساعتی نمایش داد و عبارت های “قبل از ظهر” و “بعد از ظهر” را در کنار آن افزود، یا آن را به اختصار و به صورت ۲۴ ساعتی نمایش داد.

وردپرس نیز از این قاعده مستثنی نیست و خوشبختانه دارای قسمتی برای انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان می باشد. ساختار انتخاب شده در این قسمت بسته به پوسته ی مورد استفاده، می تواند در ظاهر سایت نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

در ادامه ی این مطلب برای یادگیری چگونگی انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس با ما همراه باشید…

انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس:

برای این منظور از نوار سمت راست قسمت مدیریت وردپرس، روی “تنظیمات” کلیک کرده و سپس وارد قسمت “همگانی” شوید.

حال در سمت چپ با دو قسمت رو به رو خواهید شد که به ترتیب دارای عنوان “ساختار تاریخ” و ساختار زمان” بوده و اولی برای انتخاب ساختار تاریخ و دومی برای انتخاب ساختار زمان می باشد.

- تبلیغات -

شما می توانید گزینه ی مورد نظر خود را، از بین لیست موجود انتخاب کنید یا با انتخاب گزینه ی آخر با عنوان “دلخواه” ساختاری دلخواه را ایجاد کرده و استفاده نمایید. البته برای ایجاد ساختار دلخواه نیاز به اطلاعات و مستنداتی دارید که می توانید با کلیک روی “مستندات برای ساختار تاریخ و زمان” به آن ها دسترسی داشته و از آن ها استفاده نمایید.

نکته ی قابل ذکر در این قسمت این است، که در صورتی که ۲افزونه ی “وردپرس فارسی” (تقویم جلالی) در سایت شما نصب نشده باشد یا غیر فعال باشد، تاریخ و نمونه های نمایش داده شده در این قسمت شامل روز، ماه (نام ماه) و سال به صورت میلادی می باشند.

در پایان پس از انتخاب ساختارهای مورد نظر برای ذخیره سازی تغییرات و اعمال آن ها روی “ذخیره ی تغییرات” کلیک نمایید.

انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس

- تبلیغات -
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید ...)
Loading...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید