- تبلیغات -

حتما برای شما پیش آمده است که در نرم افزار ویرایشگر قدرتمند تصویر یعنی فتوشاپ قصد وارد نمودن متن فارسی را داشته باشید.

اما با وجود اینکه مشکل برعکس و جدا نوشتن حروف فارسی را در این نرم افزار حل کرده اید با یک مشکل کوچک دیگر مواجه شده اید.

این مشکل این است که به هنگامی که قصد دارید پس از کامات فارسی خود از نشانه هایی مانند نقطه، ویرگول و … استفاده کنید و یا بعد از حروف فارسی، کلماتی به صورت لاتین نیز بنویسید، این نشانه ها یا حروف لاتین به جای آن که در ادامه ی متن فارسی قرار بگیرند، پشت آن تایپ می شوند و شما هم هر کاری کرده اید نتوانسته اید این مشکل را حل نمایید.

مشکل ناسازگاری حروف لاتین یا نشانه ها با متن فارسی در فتوشاپ

راه حل رفع این مشکل راست نویس کردن پاراگراف های متن می باشد روش انجام این کار بسیار ساده بوده و در ادامه آموزش داده می شود.

رفع مشکل ناسازگاری حروف لاتین یا نشانه های نقطه، ویرگول و … با متن فارسی در فتوشاپ و روش راست نویس کردن پاراگراف در آن:

مسیر طی شده:                                  Type >> Language Options >> Middle Eastern Features >> Toggle the Character and Paragraph Panels >> Paragraph >> Right-To-Left Paragraph Direction

برای این کار ابتدا از تب Type در نوار بالای فتوشاپ وارد گزینه ی Language Options شوید و گزینه ی Middle Eastern Features را انتخاب نمایید.

- تبلیغات - آموزش تایپ سریع فارسی و انگلیسی

سپس در حالتی که نشانگر چشمک زن تایپ متن در فتوشاپ فعال است از نوار بالا روی آیکون (Toggle the Character and Paragraph Panels) با توضیح Toggle the Character and Paragraph Panels کلیک نمایید.

رفع مشکل ناسازگاری حروف لاتین یا نشانه ها با متن فارسی در فتوشاپ و روش راست نویس کردن پاراگراف

در پنجره ی باز شده مانند تصویر زیر ابتدا وارد تب Paragraph شوید سپس در آخر پنجره به دنبال آیکون (Right-To-Left Paragraph Direction) با توضیح Right-To-Left Paragraph Direction بگردید.

رفع مشکل ناسازگاری حروف لاتین یا نشانه ها با متن فارسی در فتوشاپ و روش راست نویس کردن پاراگراف

با کلیک روی این آیکون خواهید دید که پاراگراف شما راست چین شده و مشکل ناسازگاری حروف لاتین یا نشانه های نقطه، ویرگول و … با متن فارسی حل شده است.

رفع مشکل ناسازگاری حروف لاتین یا نشانه ها با متن فارسی در فتوشاپ و روش راست نویس کردن پاراگراف

البته ممکن است با انتخاب این گزینه متن شما چپ چین شود که برای راست چین کردن آن کافیست روی آیکون (راست چین کردن متن در فتوشاپ) در نوار بالای فتوشاپ کلیک کنید.

برای یادگیری روش تنظیم دائمی نوشتن متن فارسی از راست به چپ و رفع مشکل ناسازگاری حروف لاتین و انگلیسی با متن فارسی در ورد کلیک کنید…

- تبلیغات -
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید ...)
Loading...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید